Žena našla malé, opustené novorodeniatko v tráve, ktorého sa matka zriekla: Tá sa k tomu priznala, dieťa dostala späť do starostlivosti

Narodenie dieťaťa je malým zázrakom. Bohužiaľ nie všetci ale môžu dieťaťu poskytnúť všetko, čo potrebuje, a tak sa niektoré matky radšej rozhodnú, že sa dieťaťa zrieknu, lebo veria, že s nimi by ich nečakal dobrý život.

Náš príbeh sa odohral minulý v Rusku pred dvoma rokmi a jeho záver vás dostane…

18. augusta 2019 začula staršia žena, ktorá býva v jednom ruskom meste vedľa sirotinca, zvláštne stonanie, ktoré vychádzalo z trávy.

Išla sa teda pozrieť, o čo sa jedná, myslela si, že tam možno leží zranené zvieratko. Aké bolo ale jej prekvapenie, keď v tráve našla malé bábätko zabalené vo fialovej prikrývke.

Bolo to dievčatko a vyzeralo, že sa má čulo k svetu, vedľa nej ležali v tráve i plienky a sada detskej výživy. Žena všetko vzala a dieťatko odniesla do sirotinca, kde ho prezreli lekári.

Keď dievčatko vyzliekali, našli pod jej oblečením list od jej matky.

V liste žena žiadala o odpustenie, že musela svoje dieťa odložiť, ale bohužiaľ nevidí iné riešenie. Zároveň sa v liste písalo, že dievčatko sa volá Uljana, narodila sa 12. augusta a je zdravá.

Na záver matka sľúbila, že ak to len trochu pôjde, pre svoje dieťa sa vráti. V sirotinci jej návratu príliš neverili, lebo s podobnými sľubmi mali zlé skúsenosti, a tak začali pripravovať veci potrebné na to, aby si záujemcovia mohli Uljanu adoptovať.

O štyri dni neskôr sa ale v sirotinci objavila mladá žena, ktorá sa o dievčatko veľmi zaujímala, a prekvapený personál čoskoro zistil, že je to jej matka.

Opísala im svoj smutný životný príbeh, že keď prišla za prácou do Krasnojarsku, zoznámila sa s mužom, s ktorým plánovala spoločnú budúcnosť.

Ten, keď ale otehotnela, dieťa za žiadnych okolností nechcel, a keď odmietla ísť na potrat, tak od nej odišiel. Krátko na to žena stratila prácu a mala problémy aj so svojimi rodičmi, ktorí jej nechceli pomôcť. Keď sa Uljana narodila, žena nevedela, čo má robiť, nemala domov, niekoľko dní spolu strávili na ulici.

Preto sa rozhodla k zúfalému činu, chcela, aby sa o jej dcéru niekto postaral. Počas štyri dní, ktoré uplynuli od okamihu, keď Uljana odložila, sa jej ale podarilo rodičov presvedčiť, aby jej pomohli a zároveň našla bývania, ktoré je určené pre ženy v podobnej situácii, a tak sa rozhodla pre Uljanu vrátiť.

Bohužiaľ z hľadiska zákona už bolo ale neskoro, Uljana už bola oficiálne sirotou, a tak, aby si ju mohla žena vziať späť, musela podstúpiť test DNA, psychologické testy a výsluchy na polici.
Nakoniec po štyroch dlhých mesiacoch jej súd vrátil jej dcérku späť.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!

Ak vám toto video zdvihlo náladu, nezabudnite ho zdieľať!