Žena s leukémiou čakala dvojičky, no nevedela, či ich vôbec niekedy vlastne uvidí: Našťastie sa všetko potom zmenilo

Susie Rabacová čakala dvojičky, no len pár mesiacov po tehotenstve začala pociťovať príznaky, o ktorých vedela, že nie sú normálne.

Po návšteve lekárov bola Susie diagnostikovaná zriedkavá a agresívna forma leukémie.

Jedinou možnosťou pre ženu, ako prekonať rakovinu, bola transplantácia kostnej drene.

Aby bola operácia úspešná, darca sa musel stopercentne zhodovať, no žiaľ, v registri 30 miliónov potenciálnych darcov sa nenašla žiadna dokonalá zhoda.

Darcom sa potom rozhodla stať vlastná sestra Susie, no po vykonaní všetkých potrebných testov sa ukázalo, že jej zhoda bola len na 50 percent. Zúfalí príbuzní Susie zdieľali tento príbeh na sociálnych sieťach v nádeji, že dobrosrdeční ľudia budú ochotní pomôcť a zachrániť budúcu mamičku.

K publicite tohto príbehu prispela aj známa speváčka Carrie Underwood, ktorá príbeh Susie zdieľala na svojich sociálnych sieťach.

Odvtedy žiadosť rodiny videli milióny ľudí a v registri darcov sa objavilo viac ako 50-tisíc ľudí, nových potenciálnych darcov.

Našťastie sa jeden z týchto ľudí ukázal ako dokonalý darca. Po pôrode dvojčiat žena podstúpila transplantáciu kostnej drene a veľmi rýchlo sa zotavila. Dnes sa naplno venuje svojej rodinke a je vďačná za pomoc všetkých ľudí, ktorí boli ochotní jej pomôcť.

Prečítajte si tiež:

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!