Žena spieva pieseň svojmu umierajúcemu manželovi: Ten zavrie oči a unáša sa jej hlasom…

Manžel Danielle Gibson Tony zomrel 30. januára 2019 po viac ako roku boja s ťažkou chorobou. Tony mal len 33 rokov a za sebou zanechal štyri deti, z ktorých dve sú dvojičky. V decembri 2017 si jeho manželka všimla,  že s Tonym sa začína diať niečo zvláštne. Začal strácať pamäť.

„Bol taký rozrušený, že som musela nalepiť štítky na izby v našich domovoch,“ povedala Danielle.

„Niekoľko mesiacov sme sa snažili zistiť diagnózu, no žiadnemu lekárovi sa nepodarilo zistiť, čo mu je. Až lekári v Nashville dokázali diagnostikovať môjmu mužovi Creutzfeldtovu-Jakobovu chorobu.“ Je to degeneratívne ochorenie mozgu, ktoré vedie k demencii a v konečnom dôsledku k smrti jedinca.

Príznaky Creutzfeldtovej-Jakobovej choroby môžu pripomínať príznaky iných ochorení nervovej sústavy podobných demencii, ako je Alzheimerova choroba, avšak progres tohto ochorenia je oveľa rýchlejší. Celosvetovo sa odhaduje jeden prípad na milión ľudí každý rok. Ochorenie najčastejšie postihuje starších dospelých.

Bohužiaľ, neexistujú žiadne spôsoby, ako túto chorobu vyliečiť a väčšina ľudí zomrie do jedného roka.

Danielle sa starala o svojho manžela, kým vládala, kým na tom nebol tak zle, že musel ísť do hospicu. Tam ho však navštevovala každý jeden deň.

Keď mu spievala jeho obľúbenú pieseň Amazing Grace, okamžite nadviazal očný kontakt. Potom zavrel oči a zdá sa, že si užíva nádherný hlas svojej manželky.

Danielle dostala dary v celkovej výške viac ako 22 000 dolárov od stoviek ľudí. „Ďakujem všetkým za ich krásne správy a pomoc, bude ťažké vychovávať štyri deti bez milujúceho ocka. A hoci je po smrti svojho manžela zdrvená, hovorí, že je stále rada, že už nemusí trpieť. „Bojoval sakramentsky dobre, ale viem, že je už na lepšom mieste. Naše srdcia sú zlomené, ale sme radi, že už netrpí,“ hovorí Danielle.

Pozrite si citlivé video nižšie:

Ak sa Vám náš článok páčil, dajte nám LIKE na našej Facebook stránke alebo nás potešte zdieľaním! Ďakujeme!