Žena videla pri pokladni otecka s deťmi, ktorí nemali na zaplatenie – To, čo urobila, šokovalo všetkých zákazníkov!

Aj táto žena sa riadila podľa starého známeho pravidla, ktorým je snažiť sa pomáhať ľuďom okolo nás. Nemali by sme čakať, až nám to daná osoba vráti, ale pomáhať všetkým, čo to potrebujú, bez ohľadu na to, koľko pre nás vykonali.

A práve tohto hesla sa držala žena, ktorá na Štedrý deň zaplatila nákup za muža, ktorý nemal dostatok financií na uhradenie svojho nákupu.

Sarah stála v rade pri pokladni a čakala, aby si mohla vyložiť svoj tovar na pokladničný pás. Dovtedy to pre ňu bol bežný nákup v obyčajný deň. Keď však zbystrila a pozorovala, čo sa deje medzi predavačkou a mužom platiacim nákup, všetko sa zmenilo.

Bol Štedrý deň, muž sa pokúšal svoj nákup zaplatiť platobnou kartou, lenže terminál sa odmietol s kartou spojiť.

Na karte totiž nebol dostatok financií a muž neustále odkladal veci, ktoré si nemohol dovoliť, a výsledok bol ten, že nemohol zakúpiť takmer nič.

Mal prázdne bankové konto. Mal so sebou dve deti, ktoré na neho pozerali sa zmätkom v očiach. Sarah preto neváhala a nákup za neho celý uhradila.

Muž aj jeho deti boli nadšení a nevedeli, ako majú žene poďakovať. Otec jej so slzami v očiach poprial krásne sviatky a stratil slová…

Asi dva mesiace na to išla naše Sarah do kostola. Vošla dnu a sledovala rodinu, ktorá bola pred ňou a prišla jej povedomá.

Keď sa k nej ľudia otočili čelom, hneď mala jasno. Bola to presne tá rodina, ktorej na Vianoce uhradila nákup. Práve preto, že im vtedy pomohla, za nich cítila istú dávku zodpovednosti a bola rada, že ich znova vidí.

Sarah síce chodila do kostola pravidelne, ale nikdy si nebola istá, či v Boha verí. A práve toto stretnutie jej pomohlo utvrdiť sa v jej viere. Od tej doby nemusí premýšľať, v čo vlastne verí.

Bol to silný moment, vďaka ktorému si uvedomila, že aj ten najmenší dobrý skutok dokáže spraviť zázraky… Rodina jej opäť poďakovala a so slzami v očiach ju objala.

Ten pocit vďačnosti ju hreje doteraz a my veríme, že sme vám týmto príbehom vylepšili deň.

Dobrí ľudia ešte stále existujú!

Zdieľajte tento príbeh a šírte dobro tejto skvelej ženy ako príklad!

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho so svojimi priateľmi.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.