Zubár s dobrým srdcom, ktorý vykonáva operácie zadarmo pre ľudí z chudobných pomerov, aby im vyčaril úsmev na tvári!

V mnohých štátoch tretieho sveta existujú ľudia, ktorí ani nikdy nevlastnili zubnú kefku a pastu na zuby. Pre nás sa zdá taká vec absolútne nepredstaviteľná, však?

Mladý zubár z Brazílie, Felipe Rossi, začal svoju kariéru zubára a zistil, že je veľmi potrebné zachovať úsmev i tým, ktorí sa oň do teraz nikdy nestarali. Väčšinou sa jednalo o finančné dôvody, tak sa rozhodol, že sa o nich počas svojej praxe postará zadarmo.

Preto založil charitu, v ktorej bolo cieľom vytvoriť čo najviac úsmevov na perách ľudí, ktorí do teraz svoj úsmev skrývali.

Rossiho nadácia má až 4 000 dobrovoľníkov, z ktorých niektorí cestujú na výlety do komunít s nízkymi príjmami, ktorých obyvatelia žijú v extrémne chudobných dedinách a mestách.

5-dňové výlety zvyčajne stoja až 4 974 dolárov a sú financované zo sponzorských akcií a darov. Bezplatnú zubnú starostlivosť doteraz získalo už viac ako 2000 ľudí a zubár Rossi plánuje pokračovať vo svojej humanitárnej misii, aby urobil šťastných tých, ktorí majú v tomto živote menej šťastia.

Pozrite si jeho skvelú prácu v nasledujúcej fotogalérií: Úsmevy týchto ľudí naozaj stoja za vzhliadnutie!


Zdroj: drfeliperossi/Instagram

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.