Toto sú zničené zuby 3-ročného chlapca! Zubár VARUJE rodičov: Toto musíte prestať dávať svojim deťom!

Každý vie, že príliš veľa cukru nikomu neprospieva. Môže spôsobiť mnohé zdravotné problémy. Jedna vec je napchať si telo cukrom, no mali by ste si to dvakrát rozmyslieť, kým to naučíte aj svoje deti. Deti sú ľahko ovplyvniteľné a rýchlo si zvyknú na rutinu, ktorú ich naučíte.

Nevedia, čo je zdraviu prospešné a čo nie, a to je úloha, ktorú máte ako rodič splniť vy.

Detské zuby sú obzvlášť zraniteľné. Mliečne zuby sú oveľa slabšie a ľahšie sa poškodia ako zuby dospelých. Aj keď sú detské mliečne zuby pred vypadnutím, infekcia sa môže preniesť do čeľuste, čo môže v dospelosti spôsobiť vážne problémy.

Rodičia 3-ročného novozélandského chlapca nebrali cukor dostatočne vážne. Chlapcove zuby boli v tak zlom stave, že sa zubár rozhodol apelovať na všetkých rodičov.

Tento chlapec vypil toľko limonády, že mal zhnité všetky zuby! Zubár Robert Beagle Hole mu ich musel všetky vytrhnúť! Bolo to jediné riešenie. Mliečne zuby nie sú odolné voči cukru.

Robert Beagle Hole teraz vyzýva všetkých rodičov, aby si dávali väčší pozor. Deťom radí, aby sladené nápoje nepili vôbec. Podľa neho by mali piť len čistú vodu a mlieko.

Mnohí z vás pravdepodobne krútia hlavou a myslia si, že je to samozrejmosť, žiaľ, nie všetci rodičia sú rovnako oboznámení s potenciálnou škodou.

Tak zdieľajte túto dôležitú informáciu na Facebooku!