95-ročný muž zavolal na políciu, pretože mu nefungovala klimatizácia: Muži zákona spravili úžasný skutok!

Leto je už za dverami a v niektorých krajinách sú letá také horúce, že bez klimatizácie je nemožné byť doma. V Texase je často v tieni nad 30 stupňov, takže pre mnohých ľudí môže byť v ich domovoch neznesiteľne horúco, najmä ak sa pokazí klimatizácia. To sa stalo minulé leto v dome 95-ročného Juliusa Hatleyho. Zavolal na linku 911 a nahlásil problém s klimatizáciou.

„Nebol to obyčajný rozhovor s políciou,“ povedal William Margolis, policajt. „Je to neuveriteľné. Nie sme mechanici.“ Policajtka Margol a jej partner však išli do mužovho domu. „Keď sme prišli okolo 8:30 ráno, teplota v jeho dome bola už 32 stupňov.“

Policajti staručkému mužovi sľúbili, že urobia všetko, čo je v ich silách, aby mu pomohli. Starý muž sa zatiaľ snažil vonku na verande schladiť.

Policajti išli do najbližšej predajne elektroniky kúpiť starčekovi novú klimatizáciu. Zamestnancov obchodu s elektronikou tento príbeh a ochotná polícia natoľko dojali, že zo svojho vrecka venovali starčekovi peniaze na kúpu novej klimatizácie.

Dôchodca sa veľmi potešil, keď sa policajti vrátili s úplne novou klimatizáciou. Starčekovi pomohli s montážou no tým sa ich dobrá práca neskončila.

„Snažili sme sa dať mu v dome nainštalovať úplne nové vetranie, ale nešlo nám to, tak sme našli  firmu, ktorá to urobila takmer zadarmo. Občas síce pomáhame ľuďom opravovať okná, maľovať ich domy, či každý týždeň nakupovať potraviny, ale inštalácia klimatizácie bola nad naše sily.“

Policajti dodali, že z času na čas navštívia starého muža, aby zistili, ako sa mu darí. „Má 95 rokov, je to vojnový veterán. V našich očiach je to hrdina,“ povedal ochotný policajt.

Nádherný a inšpiratívny príbeh o pomoci a dobrom skutku, čo poviete? Zdieľajte ho na Facebooku s vašimi priateľmi!

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a rodinou a šírte radosť a šťastie vo svojom okolí.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.