Ako na bolesť chrbta pri vysunutej platničke: Za pomoci týchto cvikov sa vám zaručene uľaví!

Vyskočená platnička, už jej prvé príznaky dokážu značne znepríjemniť bežné činnosti počas dňa. V niektorých prípadoch pomôže cvičenie s fyzioterapeutom, inokedy treba ísť pod nôž chirurgovi. Dnes vám prezradíme ako sa tomu vyhnúť!

Tento zdravotný problém má mnoho ľudí. Veľa lekárov po nejakej dobe odporúča operáciu, ale rozhodne sa k takémuto kroku nemusíte uchyľovať. Vyskytuje sa najčastejšie u ľudí, ktorí majú ochorenie ako osteochondróza.

Medzistavcové platničky sú výplňou medzi stavcami, ktoré dodávajú našej chrbtici pevnosť a pružnosť. Každý sa pritom skladá z pevného obalu (vláknitý prstenec) a polotekutej náplne (pulpálne jadro). Akonáhle sa táto výplň posunie do strany, vytvorí sa prietrž. Tá bude tlačiť na nervový systém chrbtice, čo spôsobí postihnutému jedincovi obrovskú bolesť pri každom pohybe.

Akonáhle sa vytvorí prietrž, začne tlačiť na nervy pri výstupe chrbticového kanála. Obvykle sa objaví aj zápal a opuch. Z tohto dôvodu nebudete cítiť bolesť okamžite po ochorení. Bude totiž trvať nejaký čas, kým sa opuch stiahne natoľko, aby ste mohli cítiť tlak na nervový systém. Na prasknutie väzivového prstenca (tvrdého obalu) stačí niekedy len jeden zlý pohyb.

V mieste praskliny sa objaví tekutina, ktorá bude vytekať z jadra a zvierať nervové zakončenia miechy. Medzistavcovú platničku si môžeme predstaviť ako balónik, ktorý sa pohybuje do strán v rôznych smeroch, akonáhle je naň vyvinutý tlak.

Bez správnej liečby môže dôjsť k mnohým komplikáciám.

Dnes Vám prinášame cviky, ktoré vám časom uľavia od bolesti a dokonca sa za ich pomoci môžete vyhnúť operácií:

V prvom rade si ľahnite na chrbát a striedavo pokrčujte kolená.

Potom ich natiahnite rovno a striedavo ich zdvíhajte hore.

Teraz pokrčte nohy v kolenách. Striedavo priťahujte chodidlá k druhému kolenu.

Potom sa nohami pokrčenými v kolenách snažte dotknúť podlahy do strany.

Nakoniec striedavo priťahujte kolená k hrudníku. Každé cvičenie urobte 8-krát na každú stranu.

Tieto cvičenia sú veľmi jednoduché a vykonávať ich môžete ľahko pri sledovaní televízie. Nebudete na ne pritom potrebovať nič iné ako podložku a pár minút času. Pritom sa týmto spôsobom môžete efektívne zbaviť bolesti, ktorá vás sužuje.

Ako bonus pridávame video:

Ako sa dá napraviť vyskočená platnička cvičením SM System bez operácie za 3 mesiace:

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a rodinou a šírte radosť a šťastie vo svojom okolí.