Bezdomovec si sadol ku klavíru a to mu doslova zmenilo život: Získal prácu, peniaze aj študijné štipendium!

56-ročný Donald Gould bol kedysi vojakom, tiež študoval na konzervatóriu. Lenže keď mu zomrela žena a syna mu vzali úrady, svet sa mu zrútil a skončil na ulici.

Jedného dňa si náhodou sadol k verejnému piánu. A jeho život sa zmenil po druhýkrát.

Mesto Sarasota na Floride má svojho hrdinu. Je ním bývalý vojak Donald Gould, ktorý si sadol k pianu pred miestnou reštauráciou. Jeho skvelú hru zachytilo niekoľko ľudí na mobilný telefón a video sa rozletelo do sveta.

Získal si nepreberné množstvo fanúšikov, ktorí mu vytvorili špeciálnu stránku na darcovskom portáli. Za deväť dní tam pristálo cez 40 000 dolárov.

Michiganská univerzita, kde študoval hudbu, mu navyše vydala štipendium, aby mohol dokončiť odbor, ktorý študoval. Chýbali mu tri semestre, keď sa oženil a mal dieťa, na dokončenie školy vtedy už nemal sily.

Teraz sa k štúdiu vracia. Navyše dostal hneď niekoľko ponúk na prácu barového pianistu, učí hre na piano tiež miestne deti. „Zdá sa, že práve teraz žijem svoj sen. Všetko zlé je snáď už za mnou.

Môj príbeh má dopad aj na ostatných bezdomovcov v lokalite, „vyhlásil Donald Gould.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.