Chlapcovi s dvoma tvárami nedávali už vôbec žiadnu šancu na život. Bojovník však nedávno oslávil 18. narodeniny!

Brandy a Joshua Johnson z Missouri (USA) sa tešili z tehotenstva svojho tretieho dieťaťa. Premýšľali nad menom a rozhodli sa, že malý chlapček bude mať meno Tres. Keď sa však narodil, okamžite si uvedomili, že ich čakajú krušné a ťažké chvíle… 

Potom, čo sa malý Tres narodil, lekári mu nedávali žiadne šance na prežitie. Malý chlapec sa narodil s diprosopom, vývojovou poruchou nazývanou duplicita, je extrémne zriedkavá. V dôsledku poruchy sa malý chlapec narodil s dvoma tvárami, jeho dve oči boli veľmi ďaleko od seba, nos mal tiež dvojdielny, takže pôsobil dojmom, že jeho tvár tvoria dve rôzne polovičné tváre. V literatúre je zatiaľ známych iba 35 takýchto prípadov. Žiadne z detí neprežilo do dospelosti.

V dôsledku deformácie môže lebka vyvíjať tlak na mozog, čo by obmedzilo rozvoj kognitívnych schopností dieťaťa. Lekári sa zhodli, že malý Tres sa pravdepodobne nikdy nedokáže naučiť chodiť, rozprávať, ale jeho rodičia sa nikdy nevzdávali nádeje.

Brandy a Joshua boli bohužiaľ často konfrontovaní s opačným názorom verejnosti, ktorá ich obviňovala, že ho trápia  predlžovaním jeho života, pretože žiadne dieťa by si nezaslúžilo žiť svoj život s takouto chorobou. Pre dvojicu však takéto riešenie neprichádzalo do úvahy. Po niekoľkých rokoch sa u chlapca objavili silné epileptické záchvaty. Pretože lekári boli z tohto problému zmätení, rodina sa rozhodla vyskúšať niečo nové, čo neskôr Tresovi úplne zmenilo život: konopný olej!

Vďaka konopnému oleju sa chlapcov stav začal výrazne zlepšovať. „Má za sebou už veľa testov, ale už prvý týždeň po tom, čo začal konzumovať kanibalový olej, počet epileptických záchvatov klesol na zo 400 na 40 denne. Začali sa výrazne zlepšovať aj jeho kognitívne schopnosti a v krátkom čase sa zbavil aj prebytočných kíl, pričom za niekoľko mesiacov schudol 18-34 kíl. Vďaka  oleju je teraz rýchlejší, múdrejší, silnejší a múdrejší, “povedala matka.

Chlapec, ktorý sa narodil s neuveriteľne vzácnou chorobou, ktorá mu dala dve tváre, prekonal očakávania lekárov a minulý rok v októbri oslávil svoje 18. narodeniny.

Tres je  skutočný bojovník, ktorý boj nikdy nevzdáva. Dnes je Tres dospievajúci chlapec, ktorého život je dar. Dvojica taktiež rozbehla zbierku na získanie peňazí na ďalšie liečenie. Odvaha, láska a vytrvalosť rodiny je skutočne inšpiratívna, vďaka čomu si Tres môže užívať aj život. A Tres je živým dôkazom, že nádeje by sa nikdy nemalo vzdávať. Prajeme veľa síl a uzdravenie Tresa!

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!