Človek s veľkým srdcom: Kúpil si starú komodu a našiel v nej diamanty a šperky. Rozhodol sa ich vrátiť majiteľovi!

Emil Knodell z Texasu je vášnivým zberateľom starožitností. Po tom, čo sa dopočul o predaji pozostalosti zosnulého obyvateľa Missouri, išiel tam v nádeji, že si niečo pridá do zbierky. Muž našiel skutočne zaujímavé veci!

Emil zbadal starožitnú komodu s tromi zásuvkami a mramorovou doskou. Tipoval, že kúsok bol vyrobený v roku 1890. Muž si kúpil komodu za 100 dolárov.

Emil požiadal zamestnanca Jeffa Allena, aby mu pomohol odniesť bielizník do vozidla. Obidvaja pri prenášaní komody počuli rinčanie kovu. Emil dôkladne preskúmal starý nábytok a našiel v ňom tajnú priehradku, v ktorej sa nachádzal skutočný poklad.

„Boli tam prstene, diamanty, zlato a všetko. Zažili sme adrenalín, bol to celkom šok,“ povedal Jeff.

Po troche spamätania sa zo šoku sa muž rozhodol vrátiť poklad majiteľovi nábytku, ktorý o ničom nevedel.

„Kúpil som si komodu. Tieto položky som nekúpil. Keby som si ich privlastnil, nikdy by som sa necítil dobre. Ovplyvnilo by to môj život,“ povedal Emil. – „Som starý a myslím si, že dobrák a snažím sa robiť správne veci.“

Jeff sa tiež ukázal ako čestný muž a ponúkol sa, že zavolá bývalému majiteľovi komody. Ukázalo sa, že ide o syna zosnulého. „Pamätá si, že mal túto komodu v dome svojho starého otca v Michigane, keď bol malý,“ povedal Jeff. „Muž netušil, že v komode je skrytá priehradka.“

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.