Dôchodkyňa porodila zdravú dcéru vo svojich 65. rokoch: Ako žijú o 11 rokov neskôr?

Žena menom Valentina Grigorievna Podverbnaya porodila svoju dcéru, keď mala 65 rokov. Okamžite sa teda stala držiteľkou rekordu, pretože v tomto veku počať, vynosiť a porodiť dieťa je naozaj zázrak.

22. februára 2011 sa stala matkou svojej dcérke menom Anna – Maria.

Mnoho ľudí si pokladá otázku, ako sa mohla v dôchodkovom veku rozhodnúť, že otehotnie a porodí? Navyše s vedomím, že dieťa bude musieť byť vychovávané v sirotinci, v prípade, že by sa jej niečo stalo v jej pokročilom veku.

Nemá rodinu a milujúceho manžela. Ani staršie deti, ktoré by sa ho mohli ujať, keby sa niečo stalo, ani súrodencov.

Možno práve samota ju k takémuto činu dohnala.

„Pred smrťou mi mama často hovorila, že osamelosť skracuje život: „Maj dieťa, potom nebudeš sama!“ povedala Valentina.

Okrem dieťaťa ťa nikto nemôže zachrániť pred samotou,“ povedala žena. Zavolala som do Kyjeva, na Ústav reprodukčnej medicíny, o ktorom som sa dozvedela z novín. Lekári so mnou hovorili láskavo, ale ceny boli závratne vysoké. Pred niekoľkými rokmi stál jeden pokus o opätovnú výsadbu embrya 12-tisíc hrivien. /cca 355 eur/Keď som našetrila túto sumu, ceny sa zvýšili – 25 tisíc, potom bolo 40. Na oplodnenie si šetrila niekoľko rokov, takmer všetko si odopierala.

Samozrejme, mnohí lekári boli šokovaní, Valentina bola na niekoľkých klinikách odmietnutá – doteraz sa nestal prípad, že by sa žena v tomto veku, keď už niektoré boli babičkami, náhle rozhodla porodiť. Valentina sa však nevzdala.

Prvé dva pokusy boli neúspešné, ale tretíkrát sa stal zázrak a porodila úplne zdravú dcéru.

Dievča sa volá Anna – Maria. A zdá sa, že matka ju veľmi miluje. Snaží sa zabezpečiť, aby jej dcéra jedla iba kvalitné jedlo, aby jej oblečenie bolo výhradne z látok prírodného pôvodu.

Dievčatko vyzerá dobre upravené a čisté, dobre sa učí a navštevuje krúžok maľovania. Matka venuje veľkú pozornosť zdraviu dievčaťa a jej rozvoju.

Valentina tiež odmietla pustiť Annu – Máriu do školy len tak: prvé týždne sedela s dcérou v triede, až kým sa nerozprávala s riaditeľkou školy – staršia matka bola požiadaná, aby nezasahovala do vzdelávacieho procesu .

A napriek tomu si väčšina ľudí bola istá, že také zvláštne správanie Valentiny bolo diktované nadmernou ochranou a bezhraničnou láskou k jej malej dcére – bála sa jej straty tak, že ju nemohla na minútu pustiť z očí.

Mimochodom, učitelia Anny – Márie poznamenávajú, že dievča na svoj vek získalo dobrú zásobu vedomostí, má dobrú pamäť a je veľmi usilovné.

Valentina má samozrejme dosť odporcov – ako každá osoba, ktorá robí niečo neobvyklé, niečo, čo nie je v spoločnosti prijímané.  Neskoré materstvo je téma, ktorá bude vždy vyvolávať kontroverzie.
Koniec koncov, v tomto veku sú zvyčajne vychovávané vnúčatá, nie deti.

Zdroj: zen.yandex.ru

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.