Farár napísal na Facebooku príbeh, ktorý sa mu skutočne stal: Je ale až taký výnimočný, že stojí skutočne za prečítanie!

Nie každé dieťa má to šťastie, že sa narodí do úplnej a dobrej rodiny. Niektoré z nich ale dostanú šancu na lásku, starostlivosť a pocit bezpečia, vďaka ktorému môžu svoje detstvo považovať za šťastné.

Kňaz napísal na Facebook príbeh, ktorý sa mu stal.

„Už nejaký čas mi jeden z mojich farníkov nosí každú nedeľu ráno čerstvú ružu. Je to krásne gesto, ktoré sa zmenilo na rutinu. Napriek tomu sa túto nedeľu z láskavého gesta stalo opäť niečo výnimočné. Keď som sa chystal vyjsť pred oltár, oslovil ma malý chlapec a spýtal sa, čo urobím s ružami, ktoré som dostal.

Spočiatku som ani nechápal, čo tým myslí. Ukázal som na ružu a spýtal sa, či ju chce.

 – Áno, otče. – Odpovedal – „Ak ju budete chcieť neskôr vyhodiť, rád by som si ju vzal.“ S úsmevom som povedal, že mu ju samozrejme dám, a z čírej zvedavosti som sa spýtal, prečo ružu chce.

Chlapec, ktorému nemohlo byť viac ako desať rokov, sa mi pozrel priamo do očí a povedal:

– „Chcem ju dať babičke. Pred rokom sa moji rodičia rozviedli. Najskôr som býval s mamou, ale potom sa zamilovala a ja som sa musel vrátiť k otcovi. Chvíľu sme spolu bývali, ale potom otec povedal, že nemôžem zostať a poslal ma k babičke. A tá je skvelá. Varí pre mňa a naozaj sa o mňa stará. Je na mňa taká dobrá, že jej chcem dať ružu za to, že ma miluje.”

Keď chlapec dohovoril, ani som nevedel, čo mu mám povedať. Keď som mu podával ružu, mal som slzy v očiach.

Po chvíli som mu povedal, že to bola tá najkrajšia vec v mojom živote a ukázal som na oltár so slovami:

– Vezmi si tú kyticu ruží. Každý týždeň do kostola veriaci kupujú čerstvé kvety. Vezmi tú kyticu pre babičku. Ona si to zaslúži.

Posledná veta, ktorú som počul od chlapca, ktorý sa v tej chvíli usmieval od ucha k uchu, bola:

„Krásny a požehnaný deň! Požiadal som o ružu a dostal som celú kyticu!”

Často zabúdame, aká dôležitá je rodina. Tento 10-ročný chlapec už vo svojom mladom veku vie, aké dôležité je oceniť ľudí, ktorí nás milujú.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!