Hendikepovanému malému chlapcovi nikto neuvoľnil miesto v autobuse kde nastúpil. Jeden z cestujúcich však potom spravil to, čo nikto nečakal…

Pre zdravého človeka je jazda autobusom, alebo verejným dopravným prostriedkom – v celku jednoduchá. Ľudia, ktorí majú hendikep, či problém s chôdzou to tak nevnímajú. Mnoho-krát je to pre nich doslova nebezpečné.

Do autobusu s veľkými ťažkosťami nastúpil chlapec, ktorý ledva chodil s dvoma barlami. Všetky sedadlá boli ale obsadené a nikto z cestujúcich nebral ohľad na to, že si chlapec nemá kam sadnúť a sotva stojí na nohách. Všetci na postihnutého chlapca len pozerali. Ďalej si pohodlne sedeli na svojich sedadlách.

Na druhom konci autobusu stál muž, ktorý si chlapca všimol.

Aj napriek tomu, že mal v ušiach slúchadlá pozorne sledoval situáciu. Nikto z cestujúcich sa ani nepohol, nikomu nenapadalo, že by mohli chlapca pustiť sadnúť. To muža doslova rozhorčilo. Nemohol to tak nechať byť.

Muž chvíľku počkal, či sa naozaj nikto z cestujúcich nezdvihne, aby chlapca pustil. Nič sa ale nedialo.

Došla mu trpezlivosť, zložil si slúchadlá a na celý autobus zvolal:

Chcel by som pozornosť od všetkých sediacich v autobuse! Vy ktorí sedíte, si teraz stúpnete a pustíte toho chlapca sadnúť! Ide už dve zastávky a sotva stojí na nohách.“

Cestujúci ho nakoniec pustili si sadnúť. Chlapec nič nepovedal, len pokynul hlavou na muža, aby mu poďakoval. V skutočnosti bol naozaj rád, že sa zaňho niekto postavil, pretože by to sám nedokázal. Málokedy sa stretáva s tým, že by ho v hromadnom dopravnom prostriedku pustil niekto sadnúť.

Ostatní stojaci cestujúci sporadicky mužovi zatlieskali za jeho ohľaduplný čin.

Ľudia sa často zabúdajú chovať ľudsky.  Tento príbeh má veľké poučenie. Zdvihnite hlavu od mobilných telefónov a pozrite sa či s vami necestuje niekto, kto si potrebuje sadnúť. Ak áno pustite ho na svoje miesto. Každý dobrý skutok sa počíta.

Prečítajte si tiež:

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!