Malá Matilda je skutočná bojovníčka: Je ťažké si čo i len predstaviť, čim všetkým si musela prejsť!

Tehotenstvo Rebeccy Callaghanovej nebolo jednoduché. Kvôli určitým patológiám sa lekári rozhodli pôrod vyvolať skôr. 

Všetko išlo ako po masle a len polhodinu po narodení malej Matildy sa ukázalo, že nie je všetko tak, ako má byť…

Dievčinu tvár znetvorila veľká modrá škvrna. Lekári si najskôr mysleli, že ide len o modrinu, no čoskoro zistili, že sa mýlili.

2 týždne po narodení Matilde diagnostikovali Sturge-Weberov syndróm. Ide o veľmi zriedkavé ochorenie, ktoré môže spôsobiť paralýzu, záchvaty a vývojové poruchy. Prejavuje sa rozsiahlou kožnou chybou. Nejde len o estetický problém, choroba vyznačujúca sa červenofialovými znamienkami v tvári a na tele, spôsobuje poruchy učenia, ochrnutia a kŕče.

Malú Matildu previezli do detskej nemocnice Adler Hey v anglickom Liverpoole. Rodičia dievčatka mali veľké obavy… Neboli si istí, či svoju dcéru ešte uvidia živú…

Lekári nevedeli, či Matilda prežije. Jej stav bol veľmi vážny. Ukázalo sa, že má v srdci dve diery… Ukázalo sa však, že Matilda je aj skutočná bojovníčka.

„Každých pár mesiacov chodí na laserové ošetrenia, takže jej pokožka je červená a podráždená. Po týchto procedúrach je jej tvár pokrytá škvrnami, ktoré postupne miznú,“ povedal Matildin otec Paul pre The Daily Mail.

Vďaka svojmu neobvyklému vzhľadu dievča často priťahuje pozornosť ostatných. Matilda nemôže ani chodiť, no to jej neuberá na optimizme. Každého, koho stretne, odmeňuje úsmevom.

Celý Matildin život je urputný boj o možnosť tešiť sa z každodenných vecí. Matilda má momentálne 12 rokov a ako sama vraví, život miluje a je vďačná, že na tomto svete môže byť.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.