Mávate bolestivú menštruáciu? Prinášame vám 5 prírodných liekov, ktoré pomôžu!

Ak patríte medzi tie ženy, ktoré trápi bolestivá menštruácia, tak to ste jedna z 80 % ľudí ženského pohlavia, takže nejde o nič výnimočné.

Cítite počas vašich dní nepríjemné bolesti, ktoré vám bránia vo fungovaní?

Najčastejšie ide o bolesť hlavy, chrbta, brucha, ale aj o zvracanie či nechutenstvo a bolesť celého tela. Najčastejšie ženy siahajú po liekoch, ktoré pomôžu, ale len na obmedzenú dobu. Pokiaľ by ste radi niečo, čo vám pomôže dlhodobo, máme pre vás nejaké riešenia, ktoré môžete vyskúšať a skúsiť, či to budú fungovať.

Počítajte však s tým, že prírodné veci nepomáhajú okamžite a nástup je pomalší. Je preto potrebné vytrvať a danú vec používať dlhšiu dobu, jedine tak zistíte, či vám to pomáha alebo nie.

1. Gynex

Ak nepoznáte prírodné kvapôčky Gynex plné bylín a prírody, mali by ste ich vyskúšať. Firma ENERGY vyrába prírodné kvapôčky, ktoré pomáhajú na rôzne oblasti bolesti a jedna z nich sú práve hormóny. Gynex nepomáhajú nielen pri menštruácii, ale sú primárne na vyrovnanie hormónov, taktiež ich môžete použiť, ak sa nachádzate v období prechodu a chcete pomôcť hormónom k ​​ich rovnováhe.

2. Maca

Maca je rastlina, ktorá sa pestuje v Peru a je nesmierne liečivá a taktiež pomáha pri vyrovnaní hormónov. Dokáže pomôcť s bolesťami, ale aj s ďalšími prejavmi hormonálnej nerovnováhy, ako je napríklad akné. Existuje viac druhov Macy ako napríklad čierna alebo červená. Pije sa na lačno zmiešaná s vodou a pokiaľ vám nechutí, môžete si ju pridať do džúsu alebo napríklad do jogurtu. Ženy, ktoré trápi bolestivá menštruácia, si Macu veľmi pochvaľujú, tak vyskúšajte.

3. Špeciálne bylinkové čaje

Existujú čaje, ktoré v sebe majú zmes byliniek, ktoré priaznivo ovplyvňujú menštruačný cyklus. Môžete ale tiež vyskúšať čaje na bolesť, napríklad na bolesť hlavy výborne funguje mätový čaj, ktorý si ale môžete pokojne pripraviť sami doma z čerstvej mäty. Alebo skúste ten zo žihľavy.

4. Pohyb

Možno si hovoríte, že tu píšeme o liekoch a zrazu vidíte pohyb. Pohyb je ale sám o sebe aj liek, ktorý naozaj pomáha na menštruačné bolesti. Pokiaľ sa premôžete a pôjdete napríklad na prechádzku, trochu si zabehať, pretiahnuť sa alebo skúsite jogu, dáte nám za pravdu, že to naozaj funguje.

5. Teplé obklady

Pokiaľ vás brucho bolí tak, že sa nemôžete ani zdvihnúť, pokojne ležte, ale je potrebné sa udržiavať v teple. Buď si dajte horúcu vaňu, do ktorej môžete pridať nejaké vonné esenciálne oleje alebo si kúpte teplý vankúšik, ktorý nahrejete a umiestnite do oblasti brucha.

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a rodinou a šírte radosť a šťastie vo svojom okolí.