Pamätáte si na mamičku, ktorá porodila osmorčatá? Pozrite sa ako už vyzerajú vo svojich 12. rokoch!

Hlavnou postavou tohto  príbehu je dnes už 47-ročná matka, Nadya Sulemanová z Amerika, ktorej sa presne pred 12-timi rokmi narodili osmorčatá. Vtedy sa vďaka tomuto nezvyčajnému pôrodu stali doslova mediálnou hviezdou a médiá jej príbeh zverejnili ľuďom.

V spoločnosti však bola kritizovaná predovšetkým preto, že doma ešte pred narodením ôsmich detí mala ďalších šesť potomkov a pritom nepracovala.

Už v mladosti mala Nadya podľa všetkého problémy s otehotnením, a tak od svojich dvadsaťjeden rokov dochádzala do špecializovanej kliniky na umelé oplodnenie, pretože po dieťati veľmi túžila. Jej muž ale s umelým oplodnením nesúhlasil a tvrdo ho odsudzoval. Nadya aj napriek pokusom stále neotehotnela, a tak jej manželstvo bohužiaľ vďaka nezhodám skončilo.

Žena sa však nevzdávala a do kliniky asistovanej reprodukcie dochádzala naďalej. Po niekoľkých rokoch sa umelé oplodnenie podarilo a v roku 2001 sa jej narodilo prvé dieťa. Potom ich ešte nasledovalo celkom šesť. V jednom prípade sa narodili dvojčatá.

V roku 2008 Nadya prišla s tým, že by chcela ešte jedno dieťa. Lekár podľa nej pochybil a implantoval jej celkom 8 embryí. Na potrat odmietla ísť a tak sa v roku 2009 žene narodilo osem detí naraz. Lekári si to ale pamätajú úplne inak a vraj jej jasne odporučili, aby si ďalšie embryá nenechávala implantovať.

Príbeh tejto ženy sa zdá veľmi neobvyklý. S medializáciou to však preháňa.

V rokoch 2002 až 2008 Nadya nemala žiadne zamestnanie a podľa všetkého ju ťažili veľké dlhy. Do toho sa musela postarať o svojich šesť detí. Po pôrode osmorčiat tak sama cielila na médiá, aby údajne z dlhovej pasce vyviazla.

Pravdou je, že starostlivosť o štrnásť detí nie je zrejme nijako jednoduchá.

Žena napriek všetkým úskaliam starostlivosť o svojich potomkov zvláda veľmi dobre. Deti vyzerajú šťastne a spokojne.

Zdroj: nataliesuleman/Instagram

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.