Po smrti ich veriaceho syna sa rodičia dozvedeli, že nahral video pár dní pred smrťou…

Ben Breedlove bol vzdelaný, pekný a šťastný tínedžer, ktorého všetci milovali. Bol obľúbený nielen u svojej rodiny, u priateľov, ale aj u ľudí po celom svete.

Ben bol internetovou celebritou. Mal svoj vlastný kanál na YouTube, kde radil ľuďom. Známy bol najmä ako vzťahový poradca.

Dve epizódy, ktoré vytvoril, sa však na kanáli stali obzvlášť populárnymi. Tieto epizódy sa volajú „This Is My Story“ a boli poslednými videami natočenými pred Benovou smrťou.

Odkedy bol Ben bábätkom až doteraz, on a jeho rodina vedeli, že nebude dlho žiť. Keď mal Ben tri mesiace, doktor počul šelest v jeho srdci. U dieťaťa bola diagnostikovaná hypertrofická kardiomyopatia. Ide o ochorenie, pri ktorom je zväčšený srdcový sval.

Tento stav priviedol Bena niekoľkokrát veľmi blízko k smrti.

To, že sa mu podarilo trikrát podviesť smrť, je samo o sebe úžasné. Najfascinujúcejšou časťou týchto desivých zážitkov sú však jeho úžasné vízie. Toto sú vízie, ktorým Ben veril, a tieto vízie mu umožnili nebáť sa cestovať do neba.

Prvý záchvat dostal, keď mal 4 roky. A vtedy Ben dostal život ohrozujúci 45-minútový záchvat. Ben si spomenul, že v nemocnici videl jasné svetlo. Nikto iný toto svetlo nevidel. Už ako malý chlapec bol Ben presvedčený, že videl anjela.

O niekoľko rokov neskôr dostal Ben infarkt (v tom čase už druhý). Vtedy už chodil na strednú školu. Kým ho oživili, chlapcovo srdce prestalo biť asi na tri minúty. Ben neskôr povedal svojej rodine, že sa „zobudil“ v ​​tom, čo nazval „nebeská čakáreň“. Cítil tam pokoj.

Potom, čo bol privedený späť k životu, Ben povedal, že Boh mu ukázal víziu neba, aby sa nebál zomrieť.

O niekoľko rokov neskôr, v prvý sviatok vianočný, dostal Ben pri skákaní na trampolíne osudný záchvat. Mal vtedy 18 rokov.

Niektorí rodinní priatelia sa pýtali Benových rodičov, čo si myslia o videu, ktoré nahral na YouTube. Jeho rodičia najskôr nechápali, o čom hovoria, a potom zistili, že Ben zverejnil svoj príbeh na YouTube len niekoľko dní pred smrťou. Po vzhliadnutí videa nižšie v tomto článku boli presvedčení, že Ben bol plný viery a nádeje ako vždy.

Obe tieto videá majú dnes na YouTube takmer 16 miliónov videní.  Pozrite si ho a neváhajte sa podeliť o tento príbeh plný viery.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.