Rodičia urobili asi to najťažšie rozhodnutie ich života – odpojili dcérku od prístrojov. Tá však ako zázrakom začala dýchať sama!

Rodičia malého dievčatka boli nútení urobiť extrémne ťažké rozhodnutie a súhlasili s odpojením svojej dcéry od dýchacieho prístroja, ktorý ju udržiaval na živote.

Lekári predpovedali, že dievčatko bude v živote iba trpieť a rodičia nechceli, aby malá Lillie prežívala bolesť. Avšak, po odpojení sa stalo niečo, s čím nikto nepočítal – dievčatko prekvapilo všetkých lekárov tým, že dokázalo samostatne dýchať.

Rodičia Sky Disson a Peter Klawinsky z britského Peterboroughu zažili tú najhoršiu nočnú moru, keď zistili, že ich polročná dcéra Lillie nedýcha.

Dievčatko sa narodilo zdravé a krásne, ale jedno ráno sa stalo niečo nepredvídateľné. Sky sa zobudila a zistila, že Lillie nedýcha. „Nepočula som žiadne búšenie srdca, vôbec nič. Sledovala som, ako sa jej modrý odtieň šíril po tvári. Myslela som si, že toto je náš koniec,“ spomína matka na hrozné okamihy.

Okamžite zavolali na tiesňovú linku a Peter sa pokúsil poskytnúť dcére prvú pomoc.

„Snažil som sa jej pomôcť, podal som jej prvú pomoc, ale nič sa nedialo,“ opisuje otec. Záchranári dorazili po piatich minútach, ale ani oni nedokázali dievčatko oživiť. Nakoniec sa im to však podarilo po 24 minútach.

Bola prevezená na jednotku intenzívnej starostlivosti londýnskej nemocnice a napojená na dýchací prístroj.

Vyšetrenie ukázalo, že má poškodený mozog.

Jediné, čo sa dalo robiť, bolo nechať ju na prístrojoch a čakať, ako bude reagovať. Ani po desiatich dňoch sa však nič nezmenilo. Lekári oznámili rodičom, že ich dcéra zostane v tomto stave už do konca života. Postavili ich pred ťažké rozhodnutie – či malú Lillie z podpory odpojiť.

Po dlhom rozmýšľaní sa nakoniec rozhodli, že nechcú, aby Lillie trpela.

Posledný deň si mamička dievčatka priniesla farby, aby si mohla zostaviť pamätnú stopu jej ručičiek a nožičiek. Pri odpojení hadičiek však nedokázala držať Lillie v náručí: „Keď sa ma spýtali, či ju chcem držať, jednoducho som to nedokázala. Jednoducho som nebola dosť silná,“ opisuje Sky, ako bola nútená odovzdať dieťa Peterovi.

Lekári očakávali, že Lillie zomrie potom, čo ju odpoja od všetkých prístrojov. No stal sa zázrak:

„Obaja sme boli takí napätí, keď jej odobrali podporu života. Potom som si všimla, že sa jej hruď dvíha a klesá. Bol to neuveriteľný okamih. Prvýkrát sa nadýchla. Vôbec sa netrápila a bol to úžasný pocit,“ opisuje Sky okamih, na ktorý sa obaja modlili.

Lekári a zdravotné sestry boli prekvapení, akú silnú vôľu k životu má toto dievča. Napriek tomu rodičia stále dostávali upozornenia, že môže kedykoľvek prestať dýchať.
Lillie však dýchať neprestala. Po týždni boli prepustení domov.

Lillie má dnes už takmer dva roky a aj napriek poškodeniu mozgu robí pokroky. Vzhľadom na to, že je pre lekára úplne ojedinelým prípadom, nedokážu určiť, ako sa bude do budúcnosti jej stav vyvíjať.

Predpokladajú, že bude mať problémy s rečou aj chôdzou. Lillie však už niekoľkokrát ukázala, že sa lekárskym predpovediam podriaďovať nebude, a tak je možné, že sa bude aj zázračne uzdravovať. Dievčatku aj jej rodičom prajeme všetko len to najlepšie!

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!