Slepá žena chodila jedným autobusom deň čo deň úplne sama: Raz jej vodič však povedal niečo, čo sa okamžite dotklo jej srdca…

Keď mala Susan 34 rokov kvôli chybnej diagnóze lekárov prišla o zrak. Jej život sa zmenil od základov… Prepadla depresii, hnevu a úzkosti, pretože sa predtým považovala za silnú osobu, no teraz bola odsúdená na život v tme, na situácie, ktoré ju robili bezmocnou.

Jej manžel, ktorý je vojakom, si nevedel poradiť s jej depresiami a zatrpknutosťou. Skúšal všetky spôsoby, no neúspešne.

Keď prišiel čas, aby sa Susan vrátila do práce, jej manžel Mark nemal to srdce povedať jej, aby si našla vlastnú dopravu. Dohodli sa teda, že ju bude voziť do práce aj domov, aj keď jeho práca bola na druhom konci mesta. Chvíľu to fungovalo, no Mark si o pár týždňov neskôr uvedomil, že to všetko bolo príliš namáhavé a príliš drahé.

Susan navrhol, aby začala chodiť do práce verejnou dopravou.

Keď počula jeho nápad, bola pobúrená. Mala pocit, že ju manžel opúšťa. Opäť sa v nej prebudili pocity menejcennosti a nevidela východisko.

Nakoniec však súhlasila a s manželom sa dohodli, že budú chodiť autobusom spolu, kým to nezvládne sama.

Hoci to bolo o niečo komplikovanejšie ako predtým, keď ju vozil autom, prijal tento kompromis, keďže chcel stáť po jej boku. O pár mesiacov Suzanne nazbierala dostatok síl, aby začala sama chodiť do práce autobusom.

Bol pondelok, objala manžela a odišla sama.

Pondelok, utorok, streda, štvrtok – každý deň bolo všetko v poriadku a Suzan pomaly naberala istotu. V piatok ráno však zažila dojímavý moment. Keď nastupovala do autobusu a platila za lístok, vodič jej povedal, že na ňu neskutočne žiarli.

Susan sa rozčúlila a spýtala sa ho: „Ako môžete závidieť slepej žene?!“

Potom jej povedal niečo, čo sa jej dotklo srdca.

„Musí to byť naozaj dobrý pocit, keď niekomu na vás tak veľmi záleží a má vás tak rád. Viete, že tento týždeň každé ráno stál za rohom pekný pán vo vojenskej uniforme a pozoroval vás, ako nastupujete do autobusu?

Viete, že zakaždým za vami poslal pusu a odišiel? Môžete byť naozaj šťastná žena.“

Láska, ktorú nám dávajú naši blízki, je často oveľa silnejšia ako temnota, ktorá nás obklopuje.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!