Sprchovala sa a jej chorý synček ležal zúfalo na zemi. Povedal jej vtedy to, čo nechce počuť nikdy žiaden rodič: „Maminka, už chcem ísť do neba.“

Na svete neexistuje nič horšie, ako keď sa rodičia musia pozerať na svoje trpiace dieťa, ktorému sa nedá pomôcť. Toto je príbeh, z ktorého bolí pri srdci neznesiteľnou bolesťou.

Malý Nolan musel už od svojich dvoch rokov prežívať obrovské utrpenie a veľkú bolesť. Umieral a hoci bol ešte len malý, jeho rodičia ho naučili, že dobré deti pôjdu do neba, takže chlapček vedieť, že v nebi je krásne a že sa mu tam uľaví.

Jeho matka dnes prežíva obrovskú bolesť.

Nolan už bohužiaľ na tomto svete nie je a šialenú mučivú bolesť zažíva jeho matka dodnes zakaždým, keď si spomenie na to, ako sa jej synček trápil a ona mu nemohla nijako pomôcť.

Ochorel agresívnou formou rakoviny rabdomyosarkómom. Napáda kosti a je veľmi ťažké ju vyliečiť. Tak ťažké, že z veľkej väčšiny toto ochorenie končí smrťou. Od diagnostikovania tejto formy rakoviny Nolan odolával dlhých 15 mesiacov plných neznesiteľnej bolesti. Všetko sa pritom začalo veľmi nevinne.

Jedného dňa sa začal sťažovať na upchatý nos, potom jeho rodičia usúdili, že ide s najväčšou pravdepodobnosťou o prechladnutie. Po čase, keď nádcha neustupovala a Nolan sa často cítil veľmi unavený a všetko ho boleli, rodičia ho vzali k doktorovi. Bolestivá správa o stave Nolana rodičov doslova zdrvila. Rakovina napadla jeho kosti a šírila sa veľmi rýchlo.

Čakala ho náročná liečba zahŕňajúca chemoterapie. Po niekoľkých týždňoch mu vypadali vlásky, trpel bolesťou a bol neustále unavený.

Po takmer roku sa rakovina rozšírila do mozgu, srdca a pľúc. Lekári rodičom nič netajili a rodičia vedeli, aký osud malého Nolana čaká.

Keď sa jedného dňa jeho matka Ruth sprchovala, Nolan si ľahol v kúpeľni na koberec a povedal jej, že chce ísť do neba.

Vedel, že tam ho nič bolieť nebude.

„Som tak unavený, že už nechcem bojovať mamička,“ povedal svojej mamičke. Ruth ho silne objala, potvrdila, že v nebi ho nič už bolieť nebude a povedala mu, že sa tam spolu stretnú. Odvetil, že sa teší a že na nej bude čakať. Druhý deň na to upadol Nolan do kómy a o pár dní neskôr zomrel.

Odišiel v pokoji a Ruth vie, že teraz už Nolana nič nebolí, je v nebi s anjelmi, smeje sa a robí všetko, čo majú chlapci radi. Odpočívaj v pokoji, malý anjelik.

Prečítajte si tiež:

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!