Svoj boj s rakovinou už bohužiaľ prehral: Až do posledného dňa však vyčaroval úsmev na tvári úplne každému, koho ešte stretol!

Liam Preece bol 15 ročný chlapec, ktorý si svojimi vtipnými videami na YouTube získal veľkú obľubu. Liamovi diagnostikovali osteosarkóm, typ rakoviny kostí, v júni 2020. 

Osteosarkóm je zhubný nádor, ktorý patrí medzi kostné nádory. Vyskytuje sa najmä u mladých ľudí a najčastejšie rastie v dlhých kostiach v organizme v blízkosti kolenného kĺbu. Maximum výskytu je medzi 10.-20. rokom života.

 

Je najčastejším zhubným nádorom kostí v detskom veku. Chlapci sú postihnutí častejšie ako dievčatá. Priemerný vek pri stanovení diagnózy je 15 rokov.

 

Príčina vzniku nádoru nie je dodnes objasnená, v niektorých prípadoch je zaznamenaný vyšší výskyt u tých detí, u ktorých sa tento nádor objavil u príbuzných. Vedcom sa podarilo identifikovať gén, ktorý je zodpovedný za vznik tohto ochorenia.

Mamička chlapca Jodie Conroy oznámila jeho úmrtie v príspevku na facebooku a uviedla, že jej zomrel v náručí krátko po ôsmej hodine večer. Pod správou jeho mamičky boli zanechané stovky komentárov od ľudí, ktorí ho nazývajú „inšpiráciou“ a „neuveriteľným bojovníkom“. „Liam, bol si bojovník a tvoj úsmev nikdy nezabudnem, ani tvoj pozitívny prístup po celú dobu. Posielam obrovské objatie tebe aj tvojej rodine,“ napísal jeden z fanúšikov.

Iný uviedol, že sa na Liama ​​bude vždy spomínať ako na šťastného a inšpiratívneho chlapca, ktorý sa snažil byť pozitívny. Aj keď tento mladý chlapec bojoval so zákernou a krutou chorobou, nezabúdal na ostatných, ktorí prechádzajú tým istým. Jeden z fanúšikov označil Liama ​​za „drzého, vtipného chlapca“, ktorý „každého rozosmial“.

Jeho mamička povedala: „Liam bol veľmi milý a šťastný, žiadne slová nedokážu popísať, ako som hrdá na to, že som jeho mama.“

Liam si založil vlastný kanál na YouTube, ktorý nazval Volám sa Liam, aby sa otvorene a úprimne podelil o svoju cestu. Jeho optimistický štýl a úprimné videá mu vyniesli viac ako 11 000 odberateľov a tiež uznanie ďalších youtuberov. Chlapec povedal, že  svoj kanál založil, aby pomohol ostatným.

Liam Conroy bol vášnivým fanúšikom futbalového tímu Manchester United a skôr, keď bol v nemocnici, dostal dokonca podpísané tričko od hviezdneho futbalistu Marcusa Rashforda. Odpočívaj v pokoji anjelik.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!