Táto žena skrášľuje sivé a zanedbané ulice mesta a mení ich na nádherné dúhové predmestia!

Talentovaná umelkyňa už štyri roky zdobí ulice svojho mesta – premieňa zanedbané a chátrajúce budovy na farebnú dúhu.

Tieto nádherné farebné kompozície boli nedávno vidieť na budovách v Gloucestri, anglickom meste asi 180 km západne od Londýna. Tash Frootková doteraz premenila 25 domov a získala si srdcia obyvateľov.

Tento masívny projekt, predstavuje míľnik v jej poslaní priniesť farby do tohto anglického mesta, v ktorom žije a ktoré, ako verí, si získalo v priebehu rokov dosť negatívnu povesť.

“ Vnímam Gloucester ako obrovské čisté plátno… a vo všetkom vidím potenciál ,“ povedala 42-ročná žena.  „Rady viktoriánskych radových domov vyzerajú skvele, keď sú namaľované výraznými a žiarivými farbami. To ich privádza späť k životu po rokoch šedivenia a bez duše . Ľudia budú teraz túto časť mesta označovať ako dúhové námestie – a je to najfarebnejšie námestie v krajine“, dodáva žena.

„Všetky generácie a kultúry sa tešia z toho, čo robím, a žiadajú ma, aby som pokračovala a pretvárala zanedbané časti mesta, ktoré ľudia zvyknú posudzovať negatívne. Je mi veľkou cťou, že môžem zlepšiť vzhľad mesta pre jeho obyvateľov a návštevníkov. Každý si zaslúži žiť v nádhernom prostredí a milovať miesto, kde žije.“

Prečítajte si tiež:

Zdroj: Good News Network