Tento bezdomovec našiel a vrátil peňaženku plnú peňazí, pričom sám mal vo vrecku iba 20 centov: To, čo sa stalo potom, mu doslova zmenilo celý život!

S ľuďmi bez domova sa stretávame v každej krajine sveta. Zároveň je veľmi ťažké odhadnúť, o aký počet ľudí sa jedná, pretože okrem ľudí, ktorí vôbec nemajú domov, existuje tiež početná skupina tých, ktorí žijú síce nie na ulici, ale v úplne nevyhovujúcich podmienkach.

Človeka však nerobí tým, čím naozaj je, majetok a čisté oblečenie, ale jeho konanie, a to platí naprieč stáročiami.

Tento príbeh sa odohral v Thajsku a je príkladom toho, že hodnotu človeka nemáme posudzovať podľa vzhľadu, ale podľa toho, ako sa správa.

Len v samotnom hlavnom meste Bangkoku bezdomovcov podľa odhadu žije niekoľko tisíc. Jedným z nich bol tiež Woralop, ktorý prespával na stanici metra.

V noci bol chránený pred nepriazňou počasia.

Keď sa chystal k spánku, všimol si, že okoloidúcemu mužovi vypadla z vrecka peňaženka. Jej majiteľ však bez povšimnutia pokračoval v ceste.

Woralop za ním volal, ale márne, potom sa ho pokúsil s peňaženkou v ruke dohnať, ale muž medzitým nastúpil do metra a odišiel. V peňaženke nebola práve malá suma peňazí, ich hodnota zodpovedala približne 500 eurám, pričom nálezca mal vo svojom vrecku v dobe nálezu mince v hodnote asi 20 centov…

Woralop sa ihneď vydal na najbližšiu policajnú stanicu, nález tam odovzdal a vrátil sa do „svojej“ stanice. Bez toho, aby tušil, že táto príhoda bude mať ešte pokračovanie.

Keď polícia upovedomila majiteľa peňaženky, že sa našla a že si ju môže vyzdvihnúť, bol veľmi šťastný. Okrem peňazí v nej mal aj doklady a platobné karty. Pôvodne chcel poctivého nálezcu odmeniť finančnou čiastkou, keď ale zistil, o koho sa jedná, zmenil názor.

Namiesto peňazí mu ponúkol prácu v továrni, ktorá zároveň poskytuje zamestnancom aj bývanie a plat vo výške približne 300 eur, čo je na Thajsko naozaj dobré…

Woralop ponuku vďačne prijal a medzi svojimi novými kolegami je známy nielen vďaka svojmu príbehu, ale aj vďaka večnému úsmevu na perách.

Zdroj: Metro.co.uk

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!

Ak vám toto video zdvihlo náladu, nezabudnite ho zdieľať.