Tento chlapček trpí silným autizmom: Dnes vo svojich 7 rôčkoch ovláda až 9 jazykov!

Nasledovanie dieťaťa v jeho vývoji je vždy dobrodružstvo. Ako malému diagnostikovali Rafaelovi ťažký autizmus, a hoci sa jeho rodičia zo začiatku báli, vedeli, že musia syna podporovať.

Nezostávalo im nič iné, len preskúmať a zistiť najlepšie metódy, ktoré by mohli použiť na jeho výchovu.

Postupom času dokázal všetkých prekvapiť svojimi výnimočnými schopnosťami učiť sa, pretože iba v siedmich rokoch už hovorí viac ako 9 jazykmi a tiež sa učí skladať piesne pomocou hry na hudobných nástrojoch.  Ako to robí? Juli Lanser Mayer , matka Rafaela, sa podelila o príbeh svojho syna. „Výchova nášho dieťaťa nám ukázala, že každý môže skrývať niečo zvláštne a nemal by sa podceňovať ani hodnotiť podľa vzhľadu.“

Rafael mal 2 roky a 8 mesiacov a stále nepovedal ani slovo.

To je nezvyčajné a jeho rodičov to veľmi znepokojovalo, preto sa riadili radami svojho priateľa a navštívili neuropediatra. Diagnóza lekára im úplne zmenila život: Rafael trpel ťažkým neverbálnym autizmom . Nechceli sa s tým zmieriť, a tak sa poradili s 3 ďalšími lekármi. Diagnóza zostala rovnaká.

Spočiatku to bolo komplikované, pretože jeho rodičia presne nevedeli, čo je autizmus.  Najdôležitejšou vecou bolo podporiť ich syna a pomôcť mu nájsť najlepšiu verziu seba, zatiaľ čo oni sa naučili, ako riešiť situáciu.

Rafael začal navštevovať terapiu, ale ani po niekoľkých mesiacoch neukazoval žiadny pokrok.

Lekári konfrontovaní s týmto problémom odporúčali jeho rodičom, aby mu umožnili používať tablet, aby zistili, či o niečo nemá záujem. Bola to výzva a obávali sa dopadu, ktorý to môže mať na ich syna, ale oni tento návrh prijali a Rafael začal interagovať s technológiou.

Počas prehliadania služby YouTube chlapec sledoval niektoré videá v portugalčine. Jedného dňa automatické prehrávanie na YouTube prehralo skladbu v angličtine. „V tom okamihu som videl, ako Rafaelovi svietia oči kvôli tomu, čo sledoval a počúval.“ Vtedy som vedela, že sa niečo zmenilo, “podelila sa jeho matka.

Od toho dňa začalo dieťa fascinovať učením sa ďalších jazykov. Najlepšie na tom je, že má neuveriteľnú pamäť, takže dokáže veľmi rýchlo kódovať ďalšie jazyky a má talent ich bezchybne vyslovovať.

Rafael hovorí viac ako 9 jazykmi vrátane angličtiny, španielčiny, japončiny, ruštiny, francúzštiny a nemčiny.

Pri ich štúdiu sa zameriava iba na jeden jazyk a akonáhle sa ho naučí, začne študovať nový. Väčšina jeho spontánnych komunikácií a vtipov je v angličtine, pretože tento jazyk je jeho obľúbený a vďaka čomu sa cíti príjemne.

Aj keď Rafael a jeho rodina žijú v Brazílii a hovoria po portugalsky, pre Rafaela je ťažké komunikovať v rodnom jazyku. Mnohí veria, že je Američan a učí sa.

Keď hovorí po španielsky, smeje sa, pretože mu to pripadá veľmi komické a baví sa na výslovnosti. Pokiaľ ide o angličtinu, ak začuje, že niekto pri rozhovore urobí chybu, jednoducho ju ignoruje, pokiaľ mu táto osoba nie je blízka, potom sa mu Rafael snaží pomôcť vylepšiť jeho výslovnosť.

„Musíte veriť v potenciál vašich detí bez ohľadu na ich situáciu.“ Tvrdo sa učte, aby ste ich podporili a dôverovali svojej intuícii. Ak má vaše dieťa autizmus, nemusí to byť záťaž, ale môže to byť možnosť neustále sa učiť. Ak ste šťastní, láskaví a starostliví, môžete tieto pocity preniesť na svoje dieťa, ktoré sa nakazí vašou radosťou a budete mať istotu, že z neho vyrastie tá najlepšia verzia. Láska lieči zvnútra. Všetky sú odlišné skutočným a oslobodzujúcim spôsobom, “poznamenala Juli.

Zdroj: Brightside, julilansermayer/Instagram

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.