Tento iba 15-ročný chlapec zabil svojho otca, aby mohol tak ochrániť svoju milovanú, mladšiu sestričku… „Iba Boh ma však môže súdiť, či som zhrešil…“

Tento príbeh 15-ročného chlapca otriasol Gréckom pred viac ako štyridsiatimi, ten zabil svojho vlastného otca jedom na potkany.

Urobil tak zo závažného dôvodu – otec fyzicky týral jeho o rok mladšiu sestru.

Činu chlapec nikdy neľutoval. Po vražde vyhlásil, že zločinec odišiel a jeho sestra žije, nech teda Boh súdi, či naozaj zhrešil. Tento výrok zostal hlboko zarytý v mysliach všetkých, ktorí boli na výsluchu prítomní.

Rodina žila malej gréckej dedine. Na prvý pohľad išlo o typickú domácnosť – otec chodil do práce, matka bola ženou v domácnosti a dve deti navštevovali miestnu školu.  Ľudia, ktorí na dedine žili, sa dobre poznali a dôverovali si. Nikoho by ani nenapadlo, že vo vnútri rodiny môže dôjsť k takejto dráme, ani čo sa odohráva za zatvorenými dverami rodiny, ktorá navonok pôsobí takmer idylicky.

12. januára 1977 sa pokojný život dediny zastavil. Otec štvorčlennej rodiny bol prevezený do nemocnice s veľkými bolesťami žalúdka. Bol vo  veľmi vážnom stave, lekári ho z miestnej  nemocnice previezli do Atén, kde po piatich dňoch zomrel. Príčina smrti bola určená ako otrava jedlom, jeho telo bolo transportované späť, aby ho rodina a priatelia mohli pochovať.

Už v tej dobe sa ale začali objavovať prvé špekulácie. Mnoho ľudí verilo, že smrť otca nebola náhoda.

Tvrdili, že bol otrávený zámerne niekým z rodiny, aj keď pre to neexistovali priame dôkazy. Netrvalo dlho a miestni policajti začali prípad vyšetrovať, aby preverili, či sa obvinenia zakladajú na reálnych základoch. Niekoľko mesiacov bola celá rodina predvolavaná na výsluch, kde mali popísať, čo sa v rodine odohralo.

Jerden policajt sa zameral predovšetkým na pätnásťročného chlapca. Ten si čoskoro uvedomil, že je hlavným podozrivým, a začal byť pri svojich výpovediach čím ďalej tým nervóznejší. O vražde ale dokázal mlčať dva dlhé roky. V decembri 1979 však už vtedy sedemnásťročný mladík nemohol ďalej zapierať a s plačom policajtom vykreslil celú pravdu, ktorá bola ďaleko viac šokujúca, než si kto dokázal predstaviť.

Chlapec bol vtedy každú noc svedkom toho, ako otec týral a znásilňoval jeho mladšiu sestru.

Zakaždým ju násilím vyzliekol, hodil na posteľ a mal s ňou pohlavný styk, ktorému sa sestra bránila, otec bol ale silnejší. Keď už to chlapec nemohol vydržať, rozhodol sa konať a otca zabiť. Vedel, že berie lieky na srdce vo forme kapsuly. Jedného dňa teda nenápadne otvoril kapsulu a jej obsah nahradil jedom na potkany. Ešte tej noci bol otec prevezený do nemocnice a o pár dní neskôr zomrel.

Chlapcovi sa po priznaní uľavilo, ale vraždy neľutoval. Podľa svojich slov zachránil sestru z rúk násilníckeho otca a jedine Boh môže súdiť, či naozaj zhrešil, alebo urobil správnu vec.

Dedinou prípad hlboko otriasol. Nakoniec mu súd uložil osem rokov väzenia, z ktorých si ale odpykal len tri. Potom bol prepustený. Ani on, ani jeho sestra a matka sa do dediny už nikdy nevrátili a nechali temnú minulosť za sebou.

Na námety príbehu chlapca vzniklo tiež niekoľko seriálov, ktoré sa voľne inšpirovali udalosťami. Čo si myslíte o čine, ktorý chlapec spravil? Mal pravdu v tom, čo tvrdil, že súdiť ho môže iba Boh? Napíšte nám svoje názory do komentárov!

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah.

Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.