Tento slobodný otecko sám vychoval syna s mozgovou obrnou, ktorého opustila vlastná matka

Tento muž je obyčajný človek, ktorý sa príliš  nelíši od ostatných. Bol učiteľom na Prírodovedeckej škole. Po nejakej dobe sa zamiloval, založil rodinu, jeho mladá žena otehotnela a čakali ich prvé dieťa.

Veselé očakávania sa však rýchlo pominuli. Keď dieťaťu boli 2 roky, potvrdili mu smutnú diagnózu – detskú mozgovú obrnu.

Toto nešťastie negatívne ovplyvnilo vzťah mladých manželov, čo viedlo k rozvodu. Chlapec žil so svojou matkou a jeho otec im po celý čas pomáhal.

Čoskoro sa však zistilo, že matka dala svojho syna do internátnej školy. Otec tam začal pravidelne chodiť, navštevovať dieťa – spravidla len cez víkendy.

Muž čelil vážnemu problému – nemohol vziať svojho syna so sebou, pretože syn potreboval neustálu starostlivosť a otec musel pracovať a zarábať peniaze.

Až do štyroch rokov žilo dieťa na internáte.

Počas tejto doby otec dospel k záveru, že by mal svojho syna vziať a neospravedlňovať sa. Preto pripravil všetky potrebné dokumenty a opustil svoju prácu, aby sa plne venoval starostlivosti o svojho syna.

Rodina žila vďaka sociálnej dávke, ale bola príliš malá, takže si otec našiel prácu na čiastočný úväzok. Príbuzní z otcovej strany sa mu snažili tiež všemožne pomáhať.

Dnes je chlapec už plnoletý a má mnoho koníčkov.

Otec neľutuje, že venoval veľa úsilia  na výchovu postihnutého dieťaťa. Snaží sa vštepiť mu zručnosti samostatnosti, ktoré mu v budúcnosti pomôžu. Slobodný otec si nezaložil novú rodinu a sústredil sa výhradne na výchovu dieťaťa.

Zdroj: planetapolska.com

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah.

Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.