Tento zaľúbený pár s Downovým syndrómom oslávil svoje 26. svadobné výročie!

V dnešnej dobe sa zdá oveľa náročnejšie dosiahnuť „žili šťastne až do smrti“, a častejšie sme svedkami rozvodu ľudí okolo nás.

Je všeobecne známe, že ľudia s Downovým syndrómom sa nevedia o seba stopercentne postarať, preto existuje stigma, že manželstvo medzi dvoma ľuďmi s takýmito špeciálnymi potrebami bude mimoriadne ťažké.

Manželstvo Maryanne a Tommyho Pillinga bolo napriek tomu prvé v Spojenom kráľovstve a hoci bolo privítané skepticky a dokonca kritikou, ukázalo sa, že sa všetci mýlia.

Pred pár rokmi sa pár zamiloval a oženil sa v kostole v Essexe. Teraz oslávili 26. rok svojho života ako manžel a manželka. Každý deň dostávajú lásku od miliónov ľudí na svojich sociálnych médiách.

Stretli sa v dennom centre v roku 1991 a chodili spolu 18 mesiacov predtým, ako sa Tommy rozhodol položiť zásadnú otázku. Na oslavu svojho výročia pár zopakoval svoj prvý tanec od Dirty Dancing, aby si pripomenul najlepší deň svojho života.

Po svadbe žijú vo svojom vlastnom dome, Lindi Newman (Maryannina sestra) a jej rodina však bývajú vedľa, aby tam mohli byť, ak by potrebovali pomoc.

Maryanne povedala, že bola šokovaná, keď jej navrhol Tommy svadbu. Dodala, že sa nikdy nehádajú, pretože sú najlepšími priateľmi. Obaja sú vďační všetkým, ktorí podporili ich rozhodnutie, najmä Maryanninej matke.

Keď chcel Tommy Maryannu požiadať o ruku, nemal dostatok peňazí na kúpu prsteňa, a tak sa rozhodol kúpiť plastový prsteň z automatu.

Keď sa Maryannina matka Linda Martin dozvedela o tomto pláne, pomohla mu vybrať a kúpiť prsteň pre svoju dcéru. Výsledkom bolo veľké nadšenie a samozrejme odpoveď ÁNO!

Pani Newman dodala, že pár vyžaruje pozitívnu energiu aj keď idú po ulici a držia sa za ruky. Povedala, že dostávajú veľa krásnych odkazov od ľudí inšpirovaných príbehom. Spravuje stránku venovanú tomuto páru na Facebooku a zaznamenáva ich život plný krásnych fotografií, ktoré ukazujú, ako trávia svoj čas spolu.

Ich Facebooková stránka má tisíce sledovateľov. Nedávno boli zaplavení správami, kde im ľudia blahoželajú a prajú v budúcnosti viac šťastia, lásky a porozumenia.

Ľudia si myslia, že sú požehnaní a že sa navzájom našli. Dúfajú, že majú pred sebou ešte veľa spoločných rokov.

Lindi si myslí, že Maryanne a Tommy môžu poskytnúť nádej ľuďom, ktorí sa obávajú detí alebo vnúčat s Downovým syndrómom, pretože aj napriek tomu sa môžu zaľúbiť a žiť šťastne až do smrti.

Dodala, že po všetkých tých rokoch spolu majú pre páry zopár rád – byť k sebe úprimní a tráviť spolu čas v maximálnej možnej miere.

Čo si myslíte o tomto úžasnom páre? Neváhajte a podeľte sa s nami dolu v komentároch!

Pokiaľ sa Vám tento článok páčil, rozhodne nás nezabudnite podporiť svojím LIKE a zdieľajte nás medzi svojich najbližších!

Zdroj: https://www.thinkinghumanity.com