Tieto siamské dvojčatá boli zrastené hlavičkami a lekári im nedávali už vlastne takmer žiadnu šancu na ich prežitie. Pozrite sa však, ako vyzerajú dnes

Pravdepodobnosť, že na svet prídu siamské dvojčatá, je našťastie veľmi malá. Uvádza sa, že sa jedná o jeden prípad na dvestotisíc pôrodov….

Až päťdesiat percent z nich umiera pred pôrodom alebo v jeho priebehu. Z narodených prežije len dvadsaťpäť percent.

Erin a Abby Delany sa narodili v lete 2016. Správa o tehotenstve bola tou najšťastnejší udalosťou v živote ich rodičov, ale ultrazvuk v jedenástom týždni bol drámou, na ktorú neboli pripravení.

Dievčatká boli zrastené hlavičkami, čo zhoršilo prognózu. Potenciálna operácia na ich oddelení bola extrémne zložitá.

Našťastie sa po ich narodení ukázalo, že všetky oddelené orgány sú od seba dostatočne vzdialené, takže zákrok mohol byť braný do úvahy.

Rodičia dlho čakali na rozhodnutie lekárov. Uvedomovali si, že operácia je jedinou šancou na normálny život. A presnejšie na život vôbec …

Oddelenie dvojičiek spojených lebkami bolo po celom svete vykonané iba šesťdesiatkrát od r. 1952.
Ale konečne ten deň nastal.
Operácia trvala jedenásť hodín. Vykonával ju tím vynikajúcich špecialistov a chirurgov. Bola veľmi zložitá. Lekári museli oddeliť krvný obehy oboch dievčatiek.

Zhruba po šiestich hodinách „náš neurochirurg vyšiel a povedal, že zatiaľ nedošlo k žiadnemu problému. Všetko prebieha hladko a dievčatká si vedú dobre“ napísala na svojom blogu ich matka Heather Delaney. „Lekári sa rozhodli, že budú pokračovať.“.

Uplynulo desať hodín s „veľmi sporadickými a nejasnými informáciami“. Potom neurochirurg povedal rodičom, že Abby prežila.

„Na jeho tvári som videla stres“ písala Heather. „Keď oddelili tepny, Abby začala krvácať. Jej celkový objem krvi bol nahradený desaťkrát až pätnásťkrát. Povedal, že ju niekoľkokrát takmer stratili, ale stále sa držala.

Operácia sa podarila a dievčatá boli oddelené.

Päť mesiacov museli stráviť v nemocnici, kde boli sledované všetky ich životné funkcie,nakoniec ich pustili domov.

Ich matka tvrdí, že sú šťastné a veľmi statočné. Vyvíjajú sa dobre, aj keď pomalšie ako zdraví rovesníci. Erin už dokáže samostatne sedieť a Abby sa naučila váľať.

Rodičia sú šťastní, ale uvedomujú si, že ich stále čaká kostrbatá a náročná cesta.

Abby bola slabším dvojčaťom a len budúcnosť ukáže, aké obmedzenia budú mať.

Držíme palce!

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň

zdroj: takprosto.cc