Tieto zlaté trojčatá sa narodili s veľmi vzácnou deformáciou lebky a podstúpili náročnú operáciu: Vďaka lekárom a tomu hore, všetko dobre dopadlo!

Tieto trojčatá sa stali prvým známym prípadom narodenia s vzácnou deformáciou lebky a prvými, ktorí podstúpili korekčnú operáciu.

Amy a Mike Howardovci sa počas 9 mesiacov rozrástli zo dvojčlennej rodiny na päťčlennú.

Hunter, Jackson a Kaden sa narodili s kraniosynostózou, vrodenou chybou, pri ktorej sa kosti v lebke novorodenca príliš skoro zrastú. Vo veku  11 týždňov podstúpili operáciu, ktorá mala tento stav napraviť.

Chlapci – trojčatá boli počatí prirodzene bez pomoci asistovanej reprodukčnej medicíny.

Otec si stále pamätá, ako bol šokovaný, keď sa dozvedel o troch deťoch. Amy na druhej strane hovorila, že hystericky plakala, bola veľmi vydesená a chvíľu trvalo, kým sa s touto informáciou zmierila a zvykla si na myšlienku, že sa im za pár mesiacov narodia rovno traja potomci.

Trojčatá  sa narodili v októbri 2017.

Hunter a Jackson sú jednovaječné dvojčatá, zatiaľ čo Kaden je ich brat. Počas niekoľkých dní si lekári všimli, že sa s ich lebkami niečo deje. Kadenova hlava mala tvar trojuholníka so špicatým čelom, zatiaľ čo Jackson a Hunter mali lebky vzadu vystúpené. U všetkých troch chlapcov bola diagnostikovaná kraniosynostóza, ktorá môže obmedzovať rast mozgu.

Postihuje približne 1 z 2 500 narodených detí.

Dr. David Chesler, detský neurochirurg z detskej nemocnice Stony Brook, ktorý chlapca operoval, uviedol, že on ani jeho tím nenašli žiadne iné správy o trojčatách, ktoré by sa narodila s kraniosynostózou. Každé dieťa potrebovalo operáciu, aby sa problém odstránil. Lebka sa skladá z doštičiek, nie je to jedna kosť. Pokiaľ sa švy spoja príliš skoro, mozog môže byť vystavený tlaku a to môže byť škodlivé pre mozog, zrak aj život dieťaťa. Nie je to bezprostredne život ohrozujúce, ale môže to spôsobiť skutočné následky v budúcnosti.

Tri samostatné operácie sa uskutočnili počas dvoch januárových dní. Lekár vykonal malé rezy na hlave každého z chlapcov a pomocou endoskopu a harmonického skalpelu vyrezal prúžok kosti, aby odstránil zrastený šev.

Deti si viedli skvele a dva dni po operácii sa vrátili domov, povedala Amy. Nasledujúcich deväť mesiacov museli chlapci 23 hodín denne nosiť ortopedické helmy na mieru, ktoré im pomohli formovať lebku.

Chvíľu im trvalo, kým si zvykli, ale nerobilo im vôbec žiadne problémy si ich zložiť alebo nasadiť. Ich tvary hlavy sa vrátili do normálu, čo bolo označené za zázrak. S tromi samostatnými operáciami sa trojčatá zapísali do histórie, pretože to bolo prvýkrát, kedy boli operácie vykonané na trojčatách. Vypočujte si celý príbeh úžasných detí.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!