Toto malé dievčatko, ktoré porazilo rakovinu kostí, šikanoval spolužiak, kvôli jej jazvám: Jej mama sa rozhodla zverejniť tento veľmi silný príbeh…

Dievčatko vyhralo boj s rakovinou. Neskôr sa však stalo terčom posmeškov kvôli jej jazvám na telíčku… Toto je jeden z tých silných príbehov, ktorý stojí za prečítanie. Napísala ho mamička dievčatka.

Michelle Russell zverejnila úprimnú fotografiu s popisom, ktorý podrobne popisuje, čím si jej rodina prešla.

„Mojej dcére diagnostikovali rakovinu keď mala štyri roky. Rakovina kostí, Ewingsov sarkóm. Nevedela jazdiť na bicykli, nikdy nevkročila do triedy v škôlke a väčšinu dní trávila v nemocnici.

V nasledujúcom roku znášala viac bolesti a utrpenia, ako väčšina dospelých za celý svoj život. Zúčastňovala sa pohrebov priateľov, ktorých stretla a milovala a ktorých postihla rovnaká choroba, s ktorou bojovala.

Stratila svoje krásne blond kučery, takmer všetku svalovú hmotu a detskú nevinnosť. Nádor sa jej nachádzal v strede chrbta a dotýkal sa jej chrbtice.

Liečba bola brutálna.

Sedemnásť kôl chemoterapie v priebehu roka. Viacnásobné operácie vrátane odstránenia štyroch rebier, časti jej miechového puzdra a fúzie chrbtice.

Moja dcérka je však bojovníčka a vyhrala. Remisia. Domov som si však viezla krehkého, bledého, holohlavého, päťročného človiečika ​​pokrytého jazvami. 

Ak by ste dnes stretli moju dcéru, tento príbeh by vás pravdepodobne šokoval.

Hoci má dnes 11  rokov, je krásna, zdravá, svalnatá, spoločenská, zábavná, talentovaná súťažná tanečnica a čestná študentka.

Napriek tomu existuje niečo, z čoho sa nikdy neuzdraví. Uvedomenie si, že ona je stále tu, zatiaľ čo niektoré deti nie, ťaží ju to na jej statočnom srdci.

Pred niekoľkými týždňami, v jedno uponáhľané ráno som jej hodila šortky a tielko a požiadala som ju, aby sa obliekla. Potichu ma požiadala o iné tričko.

 

Nevedome a v zhone som povedala: „Prečo? Miluješ ho, len si ho obleč, musíme ísť…“

„Chlapec v tábore… mi povedal, že by som nemal nosiť tielka, v ktorých sú vidieť moje jazvy. Povedal, že sú strašidelné.“

Na krátku a iracionálnu chvíľu som premýšľala o tom, ako nájsť spomínaného chlapca a dať mu pocítiť, aké to je niekomu ublížiť… ale rýchlo som si uvedomila, že tento chlapec pravdepodobne ani NEVIE A NETUŠÍ, čím si toto dievča prešlo.

Na svoju dcérku som sa okamžite usmiala a povedala jej: „Tvoje jazvy sú nádherné.“

Nezdalo sa, že by som ju presvedčila.

V očiach sa jej zaleskli slzy.

Sadla som si vedľa nej a pritiahla som si ju k sebe. 

„Máš neuveriteľný príbeh. Mala by si byť hrdá na to, čo si prekonala.“
„Chcem byť len normálna,“ vzlykala.

„Chcem, aby si premýšľala o všetkých malých dievčatkách, ako si ty, ktoré si stretla, ktoré bojovali s rakovinou ako ty, ktoré budú mať jazvy ako ty… chceš, aby ich zakrývali a skrývali ich?

„Nie!!“ Vykríkla a utrela si slzy.

„Nechcem, aby boli smutné.“

„Vedela ste, že tým, že si hrdá na svoje jazvy, inšpiruješ ich, aby boli aj ony hrdé na tie svoje?“

To sa mi podarilo. Na tvári sa jej objav úsmev. Natiahla sa, schmatla tielko a vyšla z izby. Trochu vyššia, v mojich očiach.

O pár dní som sa zobudila s nápadom. Napísala som svojej najlepšej kamarátke, ktorá je náhodou úžasne talentovaná fotografka, a povedala som jej o svojom nápade. Ukážme Claire a svetu, že byť krásna nie je o vlasoch, mejkape alebo oblečení. Krása nie je dokonalosť.

Skutočná krása je malé dievča, ktoré zažilo nepredstaviteľnú fyzickú a emocionálnu traumu a dokázalo vyhrať a zvládnuť to.

Telíčko, ktoré bolo kedysi fyzicky zbité operáciami a chemoterapiou a teraz tancuje s gráciou. To je nádhera. Jej telíčko je síce zjazvené, no rozpráva príbeh o vytrvalosti a nádeji.

Priala by som si, aby žiadne dieťa ani dospelý nikdy nepocítili potrebu zakrývať si jazvy.

Ak áno, dúfam, že si zapamätajú, že tým, že ich nezakryjú, inšpirujú 8-ročné dievča, aby malo rado svoje telo, ktoré porazilo rakovinu. Naučme naše deti, že nedokonalosť je krása. Tá odvaha, to je krása. Ten súcit je krása.“

Ak s mamičkou súhlasíte a dojalo vás to čo povedala, zdieľajte príbeh jej dcérky so svojimi priateľmi!

Prečítajte si tiež:

Zdroj: prayersforclaire/Instagram

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane