Toto všetko sa zmení v našom živote po strate rodičov…Pochopí to len ten, kto to zažil.

Rodičia sú zväčša tí najdôležitejší ľudia v živote každého z nás. Zrejme preto sa bojíme predstaviť si, že raz zostaneme bez nich.

Ako malé deti sme sa všetci pozerali na svojich rodičov ako na skutočných superhrdinov, ktorí môžu všetko, a ničoho sa neboja. A keď vyrastáme, odmietame veriť, že naši rodičia už nie sú tak silní, rýchli a nebojácni ako predtým. A najhoršie je zmieriť sa s tým, že naši rodičia nie sú veční …

Po strate rodičov sa svet mení na nepoznanie a už nikdy nebude ako predtým

Bohužiaľ hodnotu rodiny pochopíte až potom, čo o ňu prídete. Keď vaši rodičia nebudú, konečne pochopíte, že neexistuje silnejšia a nezistnejšia láska na svete než rodičovská láska.

Konečne pochopíte, že zakaždým, keď vám rodičia nadávali alebo vám niečo zakazovali, tak vám naozaj priali len dobro. Uvedomíte si, že rodičia boli pre vás pripravení na všetko a po ich strate už nikdy nenájdete človeka, ktorý by pre vás dokázal urobiť viac než rodičia.Konečne si uvedomíte, že už nie ste dieťa. Nikto iný vás nebude nazývať dcérou alebo synom.

 

Keď ochoriete, nikto vám nebude nosiť teplé ponožky, nebude variť lahodný domáci vývar …

Budete veľmi smutní, že vaši rodičia nikdy neuvidia svoje vnúčatá. Nebudete mať spoločné rodinné fotky. Po strate rodičov už nebudete môcť ticho počúvať svojich priateľov alebo známych, ktorí sa sťažujú na svojich rodičov. V takých chvíľach budete súhlasiť s tým, že predáte dušu diablovi, aby ste znova počuli mamičkin hlas.

Bolesť tejto straty vás už nikdy neopustí.

Samozrejme, že čas lieči rany a postupom času sa tieto smutné spomienky odsunú do pozadia, ale už nikdy  nebudete môcť zabudnúť na tento osudný deň, kedy ste stratili milovanú osobu.

Budete závidieť priateľom, ktorí majú rodičov. Najťažšie budú pre vás Vianočné sviatky, pretože sú považované za najviac rodinné. A budete sa cítiť veľmi osamelo a zničene, keď si vaši kolegovia v práci vezmú dovolenku, aby išli k rodičom na dovolenku.

Je ťažké odovzdať vaše pocity a vzrušenie, keď si niekto z vašich známych sťažuje, že bude musieť stráviť všetky sviatky v rodinnom kruhu. Je to ťažké, pretože by ste za to dali všetko.

Všetky vaše sviatky a pamätné termíny sa stanú osamelejšími. Dokonca aj keď už budete mať partnera a možno aj deti, nikdy nebudete môcť vrátiť atmosféru dovolenky, ktorá vládla, keď boli vaši rodičia nažive. Vôňa koláčov, ktoré mamička s láskou napiekla, alebo pečené kačice s jablkami, vôňa ockovho domáceho vína a lacné cigarety … To už nikdy nebude.

Začnete sa pozerať na svet úplne inými očami.

Až po strate rodičov pochopíte, že to neboli len vaši rodičia, ale aj obyčajní ľudia. Oni, rovnako ako milióny ďalších ľudí, mali veľa ťažkostí a problémov, úloh a životných hádaniek, ktoré nemohli vyriešiť.

A keď si to všetko uvedomíte, určite budete chcieť s nimi o tom hovoriť, ale bude príliš neskoro …

Zakaždým, keď sú vo vašom živote príjemné alebo naopak nepríjemné situácie, budete ich chcieť predovšetkým zdieľať s rodičmi. Vaša ruka sa nedobrovoľne natiahne k mobilu, aby vytočila známe číslo, na ktoré už nikto neodpovie.

Bohužiaľ až po strate rodičov si začnete skutočne uvedomovať, ako veľmi ste ich milovali a ako drahí pre vás boli.

Nečakajte, až bude neskoro. Neodkladajte život na neskôr.

Zavolajte rodičom a povedzte im, ako veľmi ich milujete, pretože nikto nevie, čo nás zajtra čaká. Možno zajtra pre nás nebude …

Zdroj: storyfox.ru

Ak sa Vám náš článok páčil a vyčaroval Vám úsmev na tvári, zdieľajte ho a potešte aj Vašich priateľov!

Vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť a energiu prinášať Vám nové DOBRÉ SPRÁVY každý deň.