Žena dala bezdomovcovi 10 dolárov. Po 14 rokoch sa opäť stretli…

Všetci vieme, že všetko, čo sa v našom živote deje, nie je zbytočné a každé náhodné stretnutie s niekým nie je také náhodné. Osud nás zbližuje s rôznymi ľuďmi, každý z nich zanechá stopu v našom živote a môže ho aj radikálne zmeniť.

Príbeh o tom, ako žena darovala peniaze bezdomovcovi, možno nenadchne každého… Títo ľudia sa však po 14 rokoch opäť stretli.

V súčasnosti Gina pracuje ako záchranárka, no predtým pracovala 15 rokov v polícii. Počas tejto doby sa jej stal veľmi zaujímavý príbeh , o ktorý sa žena chcela podeliť s ostatnými.

V roku 2005, keď pracovala ako dôstojníčka, hliadkovala na území, ktoré jej bolo pridelené. Raz, keď išla autom k jazeru, Gina zbadala bezdomovca, ako sa prehrabáva v odpadkovom koši a hľadá jedlo.

Pozdravila ho, ale muž, ktorý keď videl uniformu, povedal: „Prepáčte, odchádzam...“ Gina ho rýchlo upokojila, že sa nemá čoho báť, nejde ho za nič pokarhať. Dali sa do reči a bezdomovec jej porozprával svoj príbeh.

„Povedal mi, že sa mu v živote stala hrozná príhoda – náhle mu zomrela manželka. Nedokázal sa zmieriť s tou bolesťou a stalo sa to najhoršie – skúsil drogy. Potom sa stal závislým…“

Ginu tento príbeh natoľko zasiahol, že si uvedomila, že teraz už nikdy nebude môcť žiť ako predtým a nikdy na túto osobu nezabudne.

Na druhý deň zašla do sekáča, kúpila mu veci, ktoré potreboval, a dala mu ďalších 10 dolárov. Žena si uvedomila, že podstupuje veľké riziko, pretože bezdomovec môže tieto peniaze minúť na ďalšiu dávku drogy. Ale napriek tomu mu povedala: „Verím v teba!“

„V tom čase bol v mojej práci poriadny neporiadok. Dostala som nového partnera, kolegu a s novým človekom to bolo ťažké. Nevedela som sa vysporiadať s jeho povahou, takže vždy, keď som mala príležitosť, utekala som za Willym (bezdomovec) a trávila s ním takmer každú voľnú minútu. Navzájom sme sa podporovali, radili si a rozprávali sa. Ale jedného dňa jednoducho zmizol!“

Gina niekoľkokrát prišla na miesto, kde sa stretávali, ale muž sa neukázal.

Samozrejme, Gina sa cítila podvedená, pretože tomuto mužovi dôverovala. Dievča krátko po Willovom zmiznutí dalo výpoveď v polícii a rozhodla sa splniť si svoj sen – začala pracovať ako záchranárka, vydala sa a presťahovala sa do iného mesta.

Prešlo 14 rokov. Celý ten čas dievča myslelo na toho bezdomovca, nevedelo, čo sa s ním stalo, či žije alebo nie. V hĺbke duše verila, že je v poriadku. Napokon ich jedného dňa osud opäť spojil.

Gina sa odviezla na čerpaciu stanicu, natankovala benzín a išla k pokladni zaplatiť. Pri platení si všimla, že ju sleduje muž stojaci obďaleč. Keď začala kráčať, zablokoval jej cestu a spýtal sa: „Pamätáš si ma?“ Žena sa na pár minút zamyslela a uvedomila si, že je to Willy.

Ukázalo sa, že bezdomovec slovo dodržal. Urobil si poriadok v papieroch a dokonca sa zamestnal v stavebnej firme. Muž si našiel zamestnanie a pracoval na dennú smenu a jednoducho už nemohol ísť za ženou, ktorá mu pomohla. Až po týždni, keď mal konečne voľno, prišiel na ich miesto, no Gina už neprišla.

Po pár mesiacoch Willy stretol svoju budúcu manželku, ktorá mu pomohla veriť v Boha a každú nedeľu začal chodiť do kostola. V tejto chvíli je muž šťastný. „Plakali sme a nedokázali sme zadržať emócie. Potom sme požiadali ľudí okolo nás, aby si nás odfotili.“

Gina zdieľala tento príbeh na svojom účte na Facebooku.

„Chcela som vám povedať svoj príbeh, pretože je plný láskavosti. Dobro by malo žiť v každom z nás. Jeden dobrý skutok môže zmeniť život druhého človeka. Niekoho môžete zachrániť len tým, že budete ohľaduplní a láskaví!“

Ak sa Vám náš článok páčil, dajte nám LIKE na našej Facebook stránke alebo nás potešte zdieľaním! Ďakujeme!