Žena sa celých 15 rokov neúspešne pokúšala stať matkou. NAKONIEC SA TO PODARILO! Porodila dieťa vo veku 50 rokov

Britka Fiona McCluskey a jej manžel Darren sú manželmi od roku 2004. V čase svadby mali obaja tesne cez 30 rokov, takže sa rozhodli založiť si rodinu a tešili sa na bábätko.

Čas bežal, ale tehotenstvo neprichádzalo. Dva roky sa manželia pokúšali otehotnieť prirodzeným spôsobom, ale nič z toho nevyšlo.

Vyšetrenia ukázali, že Fiona má veľmi malú zásobu vajíčok, takže lekári poradili manželom, aby používali metódu IVF.

Prvé dva pokusy boli neúspešné. V roku 2010 išla McCluskey na súkromnú kliniku, ktorá lieči neplodnosť v Glasgowe, kde Fiona podstúpila ICSI (intraplazmatická injekcia spermatozoidov), ale aj tretí pokus o otehotnenie zlyhal.

Čoskoro po tom Fiona a Darren prišli o prácu, takže museli odložiť svoju túžbu stať sa rodičmi na štyri roky, pretože na drahé liečby IVF nemali peniaze.

V roku 2014 sa finančná situácia zlepšila a pár sa rozhodol ísť na jednu z kliník v Barcelone. Štvrtý IVF bol úspešný, ale nakoniec bolo tehotenstvo mimomaternicové. V roku 2015 bol piaty pokus otehotnieť s IVF neúspešný a o rok neskôr už mala Fiona 45, kedy u nej nastala menopauza.

Napriek tomu sa im so španielskym lekárom podarilo znovu naštartovať reprodukčný systém a koncom leta 2018 prebehlo šieste kolo IVF. O dva týždne neskôr bol tehotenský test pozitívny.

„Bola som v siedmom nebi a nemohla som tomu uveriť. Darren a ja sme sa po celý čas usmievali od ucha k uchu.

A stále som sa strašne bála, že sa znova stane niečo zlé a pokúšala som sa od týchto myšlienok odvrátiť pozornosť, „- hovorí žena.

V máji 2019 sa im narodilo dievča menom Ella Jane. Fiona mala v tom čase 48 rokov.

To, aby sa stali rodičmi ich stálo 15 rokov života a dokopy asi 50 tisíc libier. Ale neľutujú ani cent!

„Ella Jane je zlato a stálo to za to všetko, čím sme si museli prejsť.

Nepamätám si ani náš život pred ňou, zdá sa mi, že je tu odjakživa! „- hovorí šťastná matka.

Gratulujeme!

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň

Zdroj: the-sun.com