Žena väznila svojho manžela za to, že neumýval riad a neupratoval! Za to, čo mu robila, dostala okamžitý súdny zákaz styku!

O násilí páchanom na ženách je počuť pomerne často, o násilí páchanom ženami na mužoch sa však väčšinou mlčí. Prečítate si príbeh muža, ktorý bol uväznený svojou manželkou v podkroví, pretože neumýval riad podľa jej predstáv.

Ukazuje sa, že nielen ženy bývajú obeťami domáceho násilia.

V Monteverde, štvrti Ríma, žena väznila svojho manžela. Dôvod bol triviálny: jej muž neumyl riad a odmietol upratať dom. Pre výstrahu bol teda svojou manželkou zatvorený v podkroví.

Nešlo však o prvý podobný počin, z rovnakých dôvodov muža už niekoľkokrát zamkla v dome. Medzi susedmi bola žena známou firmou, všetci sa zhodli na tom, že nešlo o ojedinelé incidenty…

Údajne bol v minulosti niekoľkokrát hrubo vykázaný zo spoločného domova, navyše mu žena odoprela jedlo a na jeho porcie liala rôzne dezinfekčné prostriedky. Muž jej správanie trpel z jediného dôvodu: mali v starostlivosti spoločného syna, o ktorého nechcel prísť.

Po poslednom incidente bola žena políciou odvedená a dostala súdny zákaz styku, takže sa k svojmu manželovi nesmie približovať.

Obdobné príbehy sa dejú po celom svete, ďalší prípad týraného muža bol zachytený v anonymnom videu na mobilnom telefóne. Vo videu bolo možné sledovať ženu, ktorá veľmi hrubým spôsobom urážala svojho manžela počas medzinárodného letu z Miami do Los Angeles, pričom ho udrela laptopom do hlavy.

Napriek zásahom letušiek, ktoré ženu prosili, aby sa upokojila, opakovala urážky a pokúšala sa o fyzický útok, zatiaľ čo za ňou sedelo dieťa. Posádka potom inštruoval muža, aby si presadol, ten to ale neurobil a opustil lietadlo spolu so svojou ženou.

Aj keď sa domáce násilie z väčšej časti týka žien, aj muži bývajú týraní, a dokonca na následky tohto týrania umierajú. Sylvianne Spitzer, psychologička,  analyzuje tento minimálne medializovaný fenomén.

Vysvetľuje: „Myslia si, že to bude v poriadku, že problém je v nich, že sú zlí manželia alebo zlí otcovia, pretože im to ich ženy stále opakujú.“ Výskumná pracovníčka Catherine Menabo, autorka filmu Ženský zločin, dodáva, že naša spoločnosť uviazla v myšlienke, že žena nemôže byť násilná a že muži nemôžu byť nežní.

Utláčaní muži sa navyše často hanbia so svojím problémom zveriť, aby neboli ostatným na smiech, že sú obmedzovaní a týraní „slabším pohlavím“. Bez ohľadu na to, či ste muž, alebo žena, nikto nemá právo vám akokoľvek ubližovať.

Ak nemáte vo svojom okolí nikoho, kto by vám mohol pomôcť, obráťte sa na políciu alebo špecializované pracovisko pre pomoc týraným ženám a mužom.

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho so svojimi priateľmi.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.