Osamelá babička, bola desiatky rokov vdovou, cítila sa úplne sama a hľadala spôsoby ako svoje trápenie skončiť: Potom sa však niečo stalo…

Samota je zlá a každý ju vnímame a prežívame rôzne.  Starší ľudia, ktorí mnohokrát zostanú sami, pretože ich životná láska odíde by vám o tom vedeli povedať svoje.

Táto žena, je už 65 rokov vdovou veľmi dobre vie, čo to samota je. Svojho manžela stratila príliš skoro a na výchovu detí a starostlivosť o domácnosť bola úplne sama.

Ale ako to už býva, deti vyrástli, odišli, založili svoje rodiny a sem-tam prídu len na návštevu. Zostala sama cez deň aj v noci v trojizbovom prázdnom byte. Všade okolo ticho. Jediná vec, ktorú chcela, bolo zomrieť.

Každý deň sa osamelosť zhoršovala a prerastala do niečoho obrovského, na čo už nestačila. Mnoho rokov trpela cukrovkou a v hlave jej niekoľkokrát napadla myšlienka, že prestane užívať svoje lieky a jednoducho umrie.

Začala jesť oveľa viac sladkostí, piť červené víno. Začala robiť všetky tie veci, ktoré kvôli cukrovke robiť nemohla. Dni ubiehali, ale dlho očakávanej zubatej sa nedočkala. Jediné, čo jej ostávalo, bolo ďalej smútiť a trpieť.

Rodina si jej trápenie všimla. Jediné čo urobila bolo, že jej poradila, aby sa zoznámila so starším mužom, s ktorým by dožila zvyšok svojho života.

Rodina chcela, aby mala v opustenom byte nejakú spoločnosť. S pár staršími ľuďmi sa tiež zoznámila, ale keď počula, že si len sťažujú a majú svoje vlastné problémy, znechutilo ju to a už radšej nikoho nehľadala

Mnohokrát bola naštvaná. Osamelosť jej už začala prerastať cez hlavu. Rozhodla sa, že s tým bude bojovať.

Povedala si, že je to jej posledná šanca.

Na sociálne siete umiestnila akúsi reklamu typu: „Osamelá stará žena hľadá niekoho, s kým by prežila posledné roky svojho života.“ K jej veľkému prekvapeniu začali chodiť odpovede.

Posledných 6 rokov sa z jej bytu ozýva skoro stále hurónsky smiech. Ak si myslíte, že spoznala svoju osudovú lásku cez internet, mýlite sa. Žije s dvoma staršími dámami, ktoré majú podobný osud ako ona.

Celé dni sa rozprávajú, hrajú karty, hovoria si svoje životné príbehy. Navyše dokážu vyžiť zo svojich dôchodkov a peniaze dostávajú aj z prenájmu svojich vlastných bytov. Sú natoľko zaneprázdnené, že už akosi pozabudli, čo to tá samota vlastne je.

Či chceme, alebo nie, raz nás rana v podobe straty osoby môže stretnúť. Každý nakoniec zostane sám. Dôležité však je veriť, že sa to môže zmeniť. Nikdy by sme nemali podliehať svojim najtemnejším myšlienkam.

Nemusíte si nutne nájsť partnera muža, s ktorým strávite posledné roky života. Oporu možno nájsť aj v silných ženách so smutným osudom, ktoré sa stanú Vašimi priateľkami. Jeden známy lekár odporúča ako najúčinnejší liek na starobu práve priateľstvo.

Veríme, že nikdy nebudete trpieť samotou!

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho so svojimi priateľmi.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.

Prečítajte si tiež:

Dievčatko urobilo ĎAKOVNÉ gesto vodičovi, za to, že ju pustil na priechode: Ten video zdieľal na internete!

Neskutočný príbeh: 5-ročný chlapec zaspí vo vlaku a stratí svoju rodinu: Našli sa až o 25 rokov neskôr!