Osamelému chlapcovi nikto zo spolužiakov nenapísal odkaz do jeho ročenky: Cudzí žiaci sa však rozhodli konať!

Žiadni spolužiaci nezanechali záznam v ročenke pre Brodyho Riddera, ktorý žije vo Westminsteri v štáte Colorado.

Keď sa jeho matka rozhodla hľadať útechu vo facebookovej skupine pre rodičov stredoškolákov, mladí stredoškoláci začali konať.

Ročenka Brodyho Riddera bola takmer prázdna. Boli tam len jeho vlastné záznamy a záznamy dvoch učiteľov. Vo svojej ročenke si dokonca sám napísal: „Dúfam, že si raz nájdem priateľov.“

Brodyho matka zverejnila príspevok o pomoc na sociálnej sieti, no takú podporu určite nečakala. Niektorí rodičia ukázali jej prosbu svojim deťom, tie sa rozhodli konať!

Chlapec menom Logan povedal o príspevku svojmu priateľovi Simonovi a obaja sa zhodli, že situácia bola naozaj zraňujúca. Hoci obaja Brodyho a jeho rodinu nepoznali, rozhodli sa pomôcť.

V škole zhromaždili veľkú skupinu tínedžerov a všetci spolu šli za Brodym.

 

„Vošli sme dnu a povedali sme: Kde je Brody? Je tu Brody Ridder? Študenti ukázali na chlapca, ktorý sedel v zadnej časti triedy,“ hovorí Simon.

Potom sme všetci zakričali: „Brody! Chceme ti napísať odkazy do tvojej ročenky!“

Keď tínedžeri dopísali slová povzbudenia, priania, rady či dokonca svoje telefónne čísla, mala Brodyho ročenka viac ako 100 záznamov.

„Viem, že ťa nepoznáme, ale viem, že si ten najlepší chlapec na svete! Môžeš sa na nás, starých priateľov hocikedy obrátiť, keby si niečo potreboval!“ napísala Joanne.

Keď Brodyho spolužiaci videli aký je u starších žiakov obľúbený, začali mu aj oni písať  gratulácie.

Brody si nie je istý, či spolužiaci, ktorí mu najprv nechceli písať pozdravy, budú budúci rok jeho priateľmi, no teraz sa už necíti tak osamelý.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!