Táto tehotná žena urýchlila svoj pôrod, aby jej chorý priateľ stihol pred smrťou vidieť ich novonarodenú dcérku

Život niekedy prináša situácie, ktorými by mnoho z nás nechcelo prejsť. Smrť si bohužiaľ nevyberá a nikdy na nej nie je ten správny okamih.

Keď sa na jednu stranu tešíte na narodenie dieťaťa a zároveň sa lúčite s chorým manželom, ktorému veľa zo života nezostáva. Diane Auglers tak trochu podviedla čas, kvôli milovanému manželovi.

Mal to byť jeden z najšťastnejších dní ich života. Rodina so štyrmi deťmi z amerického Texasu očakávala s napätím príchod piateho dieťaťa.

Dva týždne pred termínom pôrodu však lekári Diane oznámili šokujúcu správu. Jej manžel Mark trpí fatálnou pľúcnou fibrózou. Odhadovali, že má pred sebou asi šesť dní života.

Mark sa liečil s rakovinou čriev a tesne pred Vianocami mu lekári oznámili, že liečba bola úspešná. Bohužiaľ hneď po Novom roku nastal zvrat, kedy sa Markovi priťažilo a bol prijatý do nemocnice, kvôli problémom s dýchaním. Lekári zistili, že chemoterapia poškodila nezvratne Markovi pľúca. Nebola žiadna možnosť ako ho zachrániť. Čakalo sa len, keď jeho pľúca definitívne skolabujú a to malo nastať veľmi skoro.

Mark na smrteľnej posteli vyslovil želanie, že by som chcel vidieť svoju malú dcéru.

Diane sa preto odhodlala k neuveriteľne statočnému kroku. Rozhodla sa príchod dieťaťa na svet o dva týždne urýchliť. Podstúpila cisársky rez a malá Savannah putovala do otcovi náručia. Držal ju 45 minút a ťažko sa k nej prihováral. Nasledujúci deň upadol do kómy a o dva dni neskôr zomrel.

Diane spomína na ten bolestný okamih, kedy sa mieša radosť z príchodu dieťaťa so smútkom z okolností, za ktorých k tomu došlo. Bolo pre ňu nesmierne ťažké povedať starším deťom, že ich otec už nemá žiadnu nádej na prežitie. Bola však presvedčená, že vníma aj keď je v kóme. Keď jeho srdce a dych začali slabnúť, Diane položila malú dcéru Markovi do náručia a držala jeho ruku, kým nezomrel.

Mark zomrel v nemocnici obklopený svojou veľkou rodinou, tri dni po narodení dcéry. Diane vie, že by bol pre ňu skvelým otcom, ale osud to bohužiaľ zariadil inak.

Napriek tomu, že nič nemôže rodine vynahradiť túto stratu, našlo sa mnoho ľudí, ktorí sa rozhodli im pomôcť. Bolo jasné, že bez živiteľa rodiny to matka piatich detí nebude mať jednoduché. Aby ju ušetrili aspoň finančných starostí, založili zbierku, v ktorej sa vybralo dosť na to, aby rodinu na dlhý čas zabezpečili.

Prečítajte si tiež:

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!