11 rokov bojovala s neplodnosťou. Po päťdesiatke sa stala matkou a svoje dievčatká považuje doslova za vymodlené!

Dlhých 11 rokov táto žena bojovala s neplodnosťou. Po jej 50tke sa jej konečne narodili vytúžené dievčatká! Mnoho ľudí odsudzuje ženy, ktoré si dieťa zaobstarajú až v neskorom veku. Veľa žien sa v 51 rokoch už stáva babičkou a venujú sa vnúčatám. Avšak táto dáma nie, tá vo svojom veku porodila svoje dieťa.

Samozrejme, že sa stretla s rôznymi názormi, pričom najčastejší bol ten, že už je na dieťa stará a že neurobila dobre. Ona si ale stará nepripadá a sama hovorí, že záleží len práve na tom, ako sa človek cíti. Chce svojim príbehom dokázať to, že na dieťa nikdy nie je neskoro.

„Mám pocit, že dnes – vo veku 54 rokov som o niečo múdrejšia a nelipnem na mobile, ako to dnes robia mladší rodičia. Som s deťmi vonku a trávim viac času hraním sa s nimi v parku a zábavnými aktivitami.“

Manda Empton zo Sydney v Austrálii vynaložila naozaj veľa peňazí a ešte viac svojej energie, aby ešte mohla mať dieťa. A to sa nakoniec podarilo a ona porodila svoje vytúžené dvojčatá, dve dievčatká. Sama si ale uvedomuje, že nebyť pomoci lekárov, nikdy by sa jej to asi nepodarilo. Veľmi si materstvo váži a svojim deťom venuje každú sekundu svojho života.

Vo svojich 39 rokoch začala Manda s liečbou svojej neplodnosti aj napriek tomu, že ešte nenašla toho správneho muža, s ktorým by mohla mať deti.

Roky plynuli a keďže ešte toho pravého nestretla, rozhodla sa, že do toho pôjde sama pomocou umelého oplodnenia.

Počas 11 rokov viackrát potratila, preto začala zvažovať aj adopciu. Čakacia listina však bola okolo 7 rokov a ako slobodná matka by bola na úplnom konci zoznamu…

Dokonca chodila jeden čas aj k psychológovi, pretože sa nemohla zmieriť s tým, že deti nikdy mať nebude. Nevzdala sa a o niekoľko rokov neskôr už v bruchu nosila svoje dievčatká.

V siedmom týždni však začala nečakane krvácať, a tak sa bála, že potratila. Na ultrazvuku jej ale povedali skvelú správu –  nebude mať iba jedno dieťa, ale hneď dve – nádherné dvojičky!

Žene sa napokon podarilo vynosiť dve zdravé deti.

„Je to najlepšie rozhodnutie, aké som kedy urobila,“ dodáva.

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a rodinou a šírte radosť a šťastie vo svojom okolí.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!