„Budem s ňou až do posledného výdychu“: 98-ročný muž prejde za manželkou denne 10 kilometrov peši!

Činy tohto 98-ročného muža hovoria samé za seba. Pre mnohých dôchodcov je dôchodok koniec života. Chvíľu si oddýchnu, celé dni sedia pred televízorom a potom iba čakajú na odchod z tohto života. Sú však aj takí, ktorí zostávajú aktívni, stanovujú si nové ciele a snažia sa ich dosiahnuť, snažia sa byť optimistami a všade vidia pozitívne veci.

Luther Jung (98) život vždy miloval a nebolo tomu inak ani na dôchodku. Jeho dcéra povedala, že jej otec vždy veľa chodil, pretože bol presvedčený, že chôdza predlžuje život.

Žiaľ, jeho milovaná manželka skončila v nemocnici. Diagnostikovali jej hroznú chorobu – rakovinu mozgu. Jej manžel prejde denne takmer 10 kilometrov, aby videl svoju ženu. Samozrejme, mohol za ňou ísť autom, či autobusom, ale radšej chodí sám a pešo. Jeho dcéra sa mu vždy ponúkne, že ho odvezie, no on odmieta.

Manželka Luthera Waverleyho už deväť rokov trpí rakovinovým nádorom na mozgu. Teraz je úplne paralyzovaná, no muž sľúbil, že ju neopustí a bude ju navštevovať dovtedy, kým mu jeho nohy neprestanú fungovať.

 „Je to tá najkrajšia žena, o akej môže niekto snívať. Určite viem, že keby som mal problémy, tiež by za mnou prišla, pobozkala by ma alebo nakŕmila. A to je presne to, čo teraz potrebuje ona odo mňa.“

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.