Desivé tajomstvo odhalené: Tento 104-ročný lekár je otcom až 9000 detí: Svoje pacientky oplodnil vlastnými spermiami!

Lekár a gynekológ Philip Peven pracoval na gynekologickej klinike viac ako 40 rokov. Neboli naňho žiadne sťažnosti. Navštevovali ho tisícky žien, ktoré nemohli prirodzene otehotnieť.

Vďaka darovaným spermiám a umelému oplodneniu sa im podarilo otehotnieť a porodili nádherné a zdravé deti.

Pravda bola odhalená úplnou náhodou.

Raz sa 60-ročná žena menom Jamie Hall rozhodla podstúpiť genetický test a nájsť svojich bratov a sestry pomocou DNA. Vedela, že jej biologický otec bol ich rodinný priateľ. Muž, ktorý sa stal de facto jej otcom a vychoval ju, bol neplodný.

Test však ukázal, že Jamie má najmenej niekoľko sto genetických bratov a sestier. A všetci sa narodili v rovnakej nemocnici a lekárom a gynekológom ich matiek bol Philip Peven.

A potom na rovnakej webovej stránke našla Jamie vnuka Dr. Pevena. Ukázalo sa, že ich DNA sa zhoduje na 12,3 percenta.

Áno, sú rozhodne príbuzní, nemôže to byť náhoda. To sa mohlo stať len v jednom prípade, lekár Philip Peven bol biologickým otcom Jamie a mnohých jej ďalších bratov a sestier. „Moji rodičia netušili, že Dr. Peven nahradil darované spermie svojimi. Boli presvedčení, že som dar od rodinného priateľa, „hovorí Jamie.

Po celý rok Jamie starostlivo skúmala svoju genetickú históriu. Mala neuveriteľné množstvo bratov a sestier, asi deväť tisíc! Spolu s jednou z nových príbuzných sa žena rozhodla stretnúť s Dr. Philipom Pevenem tvárou v tvár.

„Priznal, že všetky tieto ženy oplodnil svojim spermiami. Keď som sa spýtala, prečo to urobil, povedal, že darcovia neboli testovaní a nebolo možné ručiť za ich zdravie. A on prešiel všetkými potrebnými testami, „povedala Jamie.

V čase ich stretnutia bolo lekárovi 104 rokov, a jeho zdravie bolo naozaj vo vynikajúcom stave.

„Necítim k nemu nenávisť, za to čo urobil. Verím však, že všetky tieto ženy a ich deti majú právo poznať pravdu. Koniec koncov, všetci žijeme v rovnakej oblasti, čo znamená, že môže dôjsť ku milostnému vzťahu, ktorý je v príbuzenskom vzťahu. To nie je dobré, „vysvetľuje Jamie.

Nie všetci však boli tak mierumilovní. Mnoho z Pevenových detí sa cítia byť podvedené. „Dr. Peven bol absolútne neetický.“

Lynn povedala, že je Pevenovi vďačná za to, že jej dal život, aj keď nesúhlasí s tým, ako to urobil. „Bez doktora Pevena a jeho kliniky plodnosti a všetkého, čo robili, by som tu nebola,“ povedala Lynn. „Myslím si však, že všetky spôsoby, ktorými doktor Peven robil to, čo robil, boli etické? Nie, rozhodne nie. Skutočnosť, že ženám nepovedal, že používa vlastnú vzorku spermií, nie je správna. To by bolo podľa dnešných štandardov hlboko neetické. “

V tom čase bolo oplodnenia spermiami darcu považované za niečo inovatívneho, takže to bolo primárne poháňané záujmom o výskum.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním.

Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.