Dievčatko sa narodilo bez nošteka: Dnes má však už 9 rokov a žije šťastný život ako iné bežné dieťa!

O narodení nezvyčajného bábätka sa Tessini rodičia dozvedeli pri prvom ultrazvukovom vyšetrení. Lekári manželom oznámili, že ich budúca dcéra má veľmi zriedkavé a nevyliečiteľné ochorenie nazývané aplázia.

Ako to už v takýchto prípadoch býva, lekári im navrhli ukončiť tehotenstvo zo zdravotných dôvodov.

Rodičia dievčaťa však túto myšlienku kategoricky odmietli.

Nedokázali si predstaviť, že by sa svojho dieťaťa zbavili, aj keď vedeli, že sa narodí so zložitou abnormalitou. Keď sa Tessa narodila, jej rodičia boli veľmi šťastní. Dievča bolo od narodenia veľmi milované.

Mama a otec už ani nevnímajú, že ich dcéra je iná ako ostatné deti. Tessinu výnimočnosť im pripomínajú len neustále zdravotné problémy.

Dievčatko nielenže nemá nos, ale má aj vážne problémy so zrakom. Po odstránení šedého zákalu zo zdravotných dôvodov Tessa oslepla na jedno oko.

Okrem toho má problémy so srdcom. Rodičia však svoju dcéru naďalej sledujú, keďže problémy sa môžu v budúcnosti zhoršiť. Lekári zatiaľ Tesse urobili tracheostómiu. Dnes toto dievčatko spí, je a môže dýchať ako všetci ostatní. Tento zákrok však nie je jediným zákrokom, ktorý dievča muselo podstúpiť.

Ako tínedžerka bude mať Tessa protetický nos, aby mohla žiť a viesť normálny život. Jej mama a otec robia všetko pre to, aby sa Tessa cítila ako plnohodnotné dieťa. Dievčatko nemá žiadne vývojové problémy a veľmi rado sa hrá, zabáva, kreslí a číta. Tessa má teraz 9 rokov. Žije rovnaký život ako ostatné deti a rodičia ju vo všetkom podporujú.

Manželia sa za dieťa so špeciálnymi potrebami vôbec nehanbia. Z narodenia dieťatka sú nadšení a sú ochotní venovať liečbe toľko času, koľko treba, aby bola ich dcérka šťastná.

Z Tessy je šťastné, priateľské a veselé dievčatko, ktoré svojou pozitívnou energiou ovplyvňuje všetkých okolo seba.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!

Prečítajte si tiež: