Keď bola ešte malé dieťa, spolužiaci ju veľmi šikanovali, pretože jej vypadávali vlasy: Našťastie nakoniec všetko dobre dopadlo!

Jsiesca-Mae Harnettová musela celé svoje detstvo bojovať s útokmi od svojich rovesníkov. Príčinou šikanovania boli jej vlasy, ktoré jej vypadávali vo veľkom množstve.

Jessica May Harnettová žijúca v Anglicku mala ťažké detstvo. Prakticky všetci spolužiaci a priatelia si ju doberali kvôli problémom s vlasmi – alopecia.

Alopécia, vypadávanie vlasov, býva symptómom mnohých ochorení, sprievodným znakom stresových období, zapríčinené nežiaducim účinkom niektorých liekov, hormonálnych zmien, nedostatkom vitamínov či minerálov. Niektoré typy môžu byť aj dedičného charakteru.

Vždy sa jej spýtali, či nemá rakovinu.

„Keď som prvýkrát stratila takmer všetky vlasy, lekári povedali, že to bolo všetko kvôli stresu. Ale bola som dieťa, nemala som mať z čoho stres… “

Keď sa Jessica snažila skryť svoj problém a zastaviť príval vtipov, schovala svoju plešatosť pod parochňu, bohužiaľ aj napriek tomu ju spolužiaci nenechali na pokoji a naďalej ju ponižovali.

Podľa samotného dievčaťa jej problémy s vlasmi trvali od jej 3 do 12 rokov. Rodičia ju samozrejme vzali k lekárom, ale žiadna liečba jej nezaberala.

Keď  začala chodiť do školy, jej život sa zmenil na nočnú moru. Podľa jej slov vyronila veľa sĺz. „Česala som si vlasy a sledovala, ako padajú na podlahu. Bolo to hrozné, stále sa mi smiali. “

Jej sebaúcta klesla na dno v dôsledku neustáleho ponižovania. Uzavrela sa do seba a nemala priateľov. Nie je známe, ako by sa tento príbeh skončil, ale vďaka novej liečbe a liekom sa jej stav vlasov postupne zlepšoval.

Postupom času sa zmenila zo šedej myšky na skutočnú krásku as vlasmi sa jej vrátilo sebavedomie. Skutočným šťastím tohto dievčaťa je, že jej choroba zmizla.

Teraz sa zúčastňuje súťaží krásy a neustále priťahuje pozornosť mužov. Držíme jej palce a prajeme jej hlavne zdravie!

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a rodinou a šírte radosť a šťastie vo svojom okolí.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!