Králik prichýlil tri šteniatka bez domova a zachránil ich vtedy tak pred istou smrťou!

Jedného dňa si farmár v malom meste všimol, že mu ušiel králik. Žartoval, že sa pravdepodobne rozhodol, že chce žiť nezávislý život, a preto sa ho nesnažil hľadať.

Spomínaný králik si vykopal jaskyňu pred domom ďalšieho miestneho obyvateľa mesta. Zviera sa bálo ľudí a veľmi sa mu nepáčilo, keď sa ho niekto snažil pohladkať. Napriek tomu maškrty rád prijal.

Jedného dňa majiteľ domu, pred ktorým sa králik usídlil, uvidel ako do jaskyne ide pes. Pomyslel si, že králičie dni vo voľnej prírode sú spočítané. Našťastie sa mýlil.

Ukázalo sa, že pes a králik žili spolu v tej istej jaskyni. Okrem toho sa psíkovi narodili aj šteniatka, ktoré tam tiež žili.

Po nejakom čase matka šteniatok zmizla, ale králik im stále dovolil vyrastať vo svojej jaskyni. Ako šteniatka vyrástli, začali z času na čas vychádzať z jaskyne a skúmať okolie.
Žena, ktorá pozorovala život týchto zvierat, hovorí, že samotný králik šteňatá veľmi chránil a nenechal ich zájsť príliš ďaleko.

Toto je skutočne výnimočný príbeh.

Hoci sú králiky považované za primitívne zvieratá, v tomto prípade zachránil tri malé šteniatka, ktoré by inak umrzli. Dnes majú králik aj šteniatka nové domovy.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!

Prečítajte si tiež: