Láska až za hrob: Tento starý pán chodí každý deň do lesa: Cudzia žena sa ho spýtala na dôvod a odpoveď ju prekvapila…

Obyvatelia jednej malej dedinky si všimli skutočne zvláštnej veci. Deň, čo deň sa na okraji lesa  objavoval starček, ktorý si vždy sadával na to isté miesto s výhľadom na krásnu prírodu a trávil tu niekedy aj celé hodiny.

Na tom by asi nebolo nič také zvláštne, keby tam nesedel s fotkou, ktorá stála na stojane vedľa neho a bola obrátená čelom k výhľadu. Toto zvláštne správanie si všimlo mnoho ľudí, ale nikto nemal odvahu sa starčeka pýtať, o čo ide a prečo sa takto zvláštne chová.

Až jedna žena jedného dňa zobrala odvahu a išla za starčekom.

Všimla si, že jeho tvár je zaliata slzami a že jeho pohľad je smutný a prázdny. Požiadala ho o povolenie si sadnúť a opýtala sa ho, či ho niečo netrápi alebo nepotrebuje pomôcť. Všimla si, že na fotografii je vyfotená staršia pani s nádherným úsmevom a bohatými bielymi vlasmi.

Starček sa rozhovoril o svojom príbehu, bol zjavne rád, že niekomu mohol svoju históriu porozprávať. Na toto miesto chodieval so svojou ženou posledné roky každý deň. Túto tradíciu si zaviedli pred niekoľkými rokmi, keď sa jeho žena dozvedela strašnú diagnózu – rakovina. Vtedy si ani jeden z nich nevedel predstaviť, čo ich čaká. Spočiatku sa usilovali o liečbu, dochádzali do nemocnice, ale lekári im čoskoro dali jasne najavo, že nádej už neexistuje…

Jeho pani sa preto rozhodla, že nechce svoje posledné dni tráviť v nemocnici, ale radšej doma v spoločnosti svojho milujúceho muža.

Ten sa o ňu starostlivo staral, a to aj vo chvíľach, keď prestala chodiť a bola úplne závislá od jeho pomoci. Chradla mu doslova pred očami, ale on bol odhodlaný urobiť jej jej posledné dni krásne a naplnené. Milovala hory a lesy, a preto ju každý deň brával na toto miesto, aby sa mohla kochať pohľadom na zeleň.

Pred niekoľkými týždňami ale zomrela. Najskôr bol zdrvený a nevedel, čo si počne so životom, ale potom si spomenul na túto tradíciu. A tak sem každý deň chodí naďalej – len jeho žena už je s ním len na fotografii. On si je ale istý, že je stále s ním – všade a navždy.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.