Malý chlapček s Downovým syndrómom miluje hudbu: Keď mu jeho sestrička spieva, reaguje úžasne!

V tomto príbehu je hudba oveľa viac než len prostriedok, ako zabaviť mladšieho súrodenca. Malý Bo trpí Downovým syndrómom a hudba a spev staršej sestry mu umožňujú rozširovať si slovnú zásobu.

Chlapček sa narodil s niekoľkými srdcovými a pľúcnymi problémami. Má za sebou niekoľko ťažkých operácií, aby jeho srdiečko mohlo biť tak ako má. Niekoľko týždňov musel stráviť v nemocničnej izbe, jeho otec dostal od lekárov „povolenie“, aby si mohol priniesť gitaru a svojmu synovi zaspievať.

Najčastejšie mu spieval pieseň „You Are My Sunshine“, pri ktorej zaznamenal, že na ňu chlapček reaguje najviac. Stala sa jeho najobľúbenejšou piesňou. A teraz mu ju spieva aj jeho sestra. Vďaka tomu rodičia zaznamenali, že Bo vedia vysloviť a pochopiť význam slova „šťastný“, a to vo chvíľach, keď mu Lydia spievala jeho obľúbenú skladbu.

Lekári rodičov ubezpečovali, nech nečakajú veľké zázraky, je možné, že do svojich 3 rokov nezačne hovoriť vôbec.

Vďaka hudbe však povedal slovo „mama“, a v 2 rokoch slovíčko „šťastný“. Je to dôkaz, že terapia hudbou funguje. Každé slovo, ktoré sa doteraz naučil, pochádza z nejakej piesne.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.