Mamička dvojčiat s Downovým syndrómom všetkým odkazuje: „To, že sme sa rozhodli deti si nechať, bolo určite to najlepšie rozhodnutie.“

Keď mladá mamička zistila, že čaká dvojčatá s Downovým syndrómom, hľadala podporu u ostatných ľudí na sociálnych sieťach. Dnes je pyšnou mamičkou, ktorá svoje deti nadovšetko miluje.

Julie McConnel a jej manžel Dan boli šťastní a nadšení, keď sa dozvedeli, že čakajú dvojčatá. Ale správa, že obaja chlapci majú Downov syndróm, ich prinajmenšom prekvapila.

Downov syndróm patrí k najbežnejším chromozomálnym poruchám a je najčastejší z vrodených syndrómov. Vyskytuje sa vo všetkých etnických skupinách v priemere u jedného zo 700 živonarodených detí.

 

V priemere sa v rámci Slovenska narodí ročne 30 – 50 detí s Downovým syndrómom.

Trvalo im dlho, kým sa s tým zmierili.

Na sociálnych sieťach začala Júlia rýchlo hľadať ďalšie matky s deťmi s Downovým syndrómom. A našla množstvo informácií a predovšetkým podpory.

Julie si začala uvedomovať, že život s deťmi s Downovým syndrómom naozaj nemusí byť smutný a desivý. Sama priznáva, že je to náročné, ale nie je to nič, čo by sa nedalo zvládnuť.

„Nad všetkým viac premýšľajú a potrebujú oveľa viac času ako normálne deti, aby sa naučili chodiť alebo hovoriť. Ale keď konečne dosiahnu svoj cieľ, sú oni aj my veľmi šťastní,“ povedala Julie. Sú na nich veľmi hrdí, pretože zvládajú úplne všetko, ako ostatné deti.

Na ich instagramovom účte  Chuckles and Meatloaf, čo sú prezývky chlapcov majú už viac ako 100 000 sledujúcich, ktorí chlapcom fandia a radi sledujú ich cestu.

Julie dúfa, že jej instagram nájdu ostatní ľudia a uvidia, že život s takýmito deťmi tiež môže byť plný zábavy a radosti.

To, že sa rozhodli si deti nechať, nebudú ani na sekundu vo svojom živote ľutovať. Krásnej rodinke prajeme všetko len to najlepšie!

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!

Mohlo by sa vám páčiť: