Manželia si adoptovali toto malé dievčatko s Downovým syndrómom: „Sú to detičky ako každé iné – milujúce a veľmi úžasné!“

Každoročne sa na Slovensku narodí niekoľko desiatok detí s Downovým syndrómom. Až 80 percent rodičov sa ale na základe prenatálnej diagnostiky rozhodne takéto tehotenstvo ukončiť.

Kate chcela byť vždy mamou. S manželom uvažovali o adopcii, pretože chceli dať domov dieťatku, ktoré ho potrebovalo.

Osvojili si dievčatko s Downovým syndrómom a spoločne žijú v Moskve. Mamička sa snaží všetkým ukázať, že deti s Downovým syndrómom dostali do vienka také pozitívne vlastnosti, akými sú schopnosť ľúbiť, spolupatričnosť, schopnosť tolerancie a empatie, bezprostrednosť, srdečnosť.

Bez zábran používajú slová ako „ľúbim ťa, páčiš sa mi, mám ťa rád“. Urobiť radosť iným a tešiť sa z radosti a úspechov iných im je blízke.

Milujú hudbu, tanec, rytmus, maľovanie a rôzne činnosti v domácnosti. Ak sa pre niečo nadchnú, sú schopní sa tomu intenzívne a vytrvalo venovať.

Boh a naše skúsenosti nás učia, že každé dieťa je nenahraditeľné a má nekonečný potenciál – ako aj naša Lisa.

„Som kreatívna duša a baví ma navrhovať a šiť kostýmy, či vyrábať kvetinové vence pre naše dievčatko. Vytvorila som väčšinu z kostýmov, ktoré vidíte na fotkách. Ako fotografka rada vytváram fotografické príbehy, ktoré ukazujú, aké sú deti s Downovým syndrómom rozkošné a milujúce, obzvlášť naša Lisa.“

Toto šťastné a milované dievčatko si môžete pozrieť v nasledujúcej fotogalérií TU:

Zdroj: soren_sov/Instagram

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a rodinou a šírte radosť a šťastie vo svojom okolí.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!