Muž pracuje v tej istej spoločnosti už 84 rokov: Do dôchodku ísť neplánuje a prácu miluje!

Walter Ortmann je Brazílčan, ktorý vo firme pracuje od 17 januára 1938. Vo veku 15 rokov ho zamestnali v Industrias Renaux. Pôsobí tu už 84 rokov.

Walter začal svoju kariéru ako asistent na oddelení doručovania. O rok neskôr bol povýšený na obchodného manažéra. Počas práce vo firme muž absolvoval rôzne služobné cesty a počas celého pracovného pomeru dostával výplaty až v deviatich rôznych menách.

„Musíte milovať svoju prácu,“ hovorí muž.

Tento rok bol Walter oficiálne zapísaný do Guinessovej knihy rekordov za najdlhšiu kariéru v jednej spoločnosti. To muža veľmi povzbudilo, hovorí, že ani vo veku 101 rokov nemieni odísť do dôchodku.

Walter si na začiatok svojej kariéry veľmi dobre pamätá a hovorí, že práca dnes je oveľa jednoduchšia. Podľa neho je dnes možné pracovať na diaľku odkiaľkoľvek na svete. Walter hovorí, že svoju prácu miluje a je šťastný a aktívny človek.

„Nehnevajte sa, robte všetko s úsmevom. Nehľadajte nepriateľov, žite v pokoji. Život na Zemi je len prechodná fáza, “hovorí muž.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.