Muž zachránil túto rodinu veľrýb, ktoré uviazli na pobreží: Mláďatko zabalil do deky a celý čas s nimi čakal na príliv

Ruské spravodajské agentúry priniesli správu o rodine veľrýb – (bieluha morská), ktorá uviazla na pobreží Ochotského mora. Veľryby zachránil inšpektor pre mimoriadne udalosti Alexej Paramonov.

Veľrybiu rodinku – dvaja dospelí a jedno mláďa objavili miestni ľudia 1,5 kilometra od pobrežia neďaleko dediny Chumikan.

O náleze informovali miestneho inšpektora pre mimoriadne udalosti Alexeja Paramonova, ktorý sa okamžite vypravil na miesto. Veľryby sa dostali do rieky Uda a plávali proti prúdu, až nakoniec uviazli na brehu.

„Mláďa ležalo obďaleč a bolo veľmi premrznuté, bolo potrebné konať rýchlo,“ uviedol Paramonov. Matka mláďaťa bola silne vystresovaná a snažila sa k nemu všemožne dostať.

Ako prvý vykopal jamu a potom opatrne prevrátil veľryby na bok.

Brucho je totiž najzraniteľnejšou oblasťou ich tela a kontakt s ostrými kameňmi ich musel veľmi bolieť. Následne mláďa zabalil do deky a všetky veľryby polieval vodou, aby ich udržal pri živote. Bol to doslova súboj s časom, ktorý ale nakoniec dopadol dobre. Paramonov totiž vydržal s veľrybami až do príchodu prílivu, ktorý našťastie okolo polnoci zdvihol aj hladinu rieky, a veľryby sa tak mohli navrátiť do vody.

Paramonov už takto zasahoval aj v minulosti, vlani zachránil skupinku veľrýb prakticky na rovnakom mieste a v roku 2014 zachránil veľrybu pred pytliakmi, ktorí sa ju snažili uloviť do siete.

Zatiaľ čo veľryby Beluga (bieluha morská) sú považované za jedny z najmenších druhov veľrýb, dospelí môžu vážiť až 1,5 tony a dosahovať dĺžku až 6 metrov.

 

Zdroj: Themoscowtimes.com

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním.

Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.